Berlin-Prag tatil programla

Mayıs sonunda Berlin'e gidiyoruz. Arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Oradan Prag'a geçelim/gezelim diye düşündük. Tavsiye edebileceğiniz yerler/şeyler var mıdır? Şuraya gidin, şununla gidin, şurada kalın gibi gibi ...

ulaşım için berlin'de eurolines otobüsleri var, konforlu ve fiyatları uygun. onlarla prag'a kadar gidebilirsiniz.

  • tolga asp  (15.05.15 13:36:44)
Berlinde klasik turistik noktalar Alexanderplatz, Bergamon museum (su anda kapali olabilir), DDR museum, Unter den linden, Brandenburger Tor, Yahudi soykirim aniti, Potsdamer Platz, Checkpoint charlie, Tiergarten, Siegesäule, East Side Gallery dir ve bircok yerde bunlar listelenir.

Alisveris icin Kurfürstendamm (türkiyedeki bagdat caddesine cok benzer) ve Kadeve.

Doga sevenler icin Treptower park, Neu Venedig (özellikle kano kiralayip gezmek süper), Insel der Jugend, Teufelsberg, Pfaueninsel.

Türkler icin özellikle Kreuzberg.

Eglence icin gündüz Mauerpark, gece Club der Visionäre

Bunlar disinda Oranienburg nazi toplama kampi görülebilir.

Praga giderken yol üzerinde Tropical Islands, Saxon Switzerland National Park ve Dresden.
  • emrahday  (15.05.15 13:41:59 ~ 13:44:13)
berlin'de plus berlin hostel'de kalmıştık 3 kişi. gitmeden 4 yataklı bir odada rezervasyon yapmıştık ama orada 3 kişilik bir oda verdiler, banyolu tuvaletli. çok acayip temizdi ve güzeldi de. kişi başı 10€ verdik.

prag yakınında terezin toplama kampını tavsiye edebilirim eğer ki 2. dünya savaşı ile ilgili şeyler ilgini çekerse. prag'da astronomik saat kulesinin önündeki tur rehberleri de iyi oluyor bence. 1buçuk 2 saatlik bir yürüyüşle şehir içindeki yerleri güzelce anlatıyorlar gezerek. evlenip prag'a yerleşen bi amerikalı vardı, fotoğrafını falan çekmiş olsam şimdi gönderip eğer hala oradaysa o adamı bulup katıl turuna derdim :)

berlin'den prag'a nasıl gideceksiniz bilmiyorum ama yol üstünde dresden var
  • amroth  (15.05.15 14:08:20)