İnsanın kiyafetine gülmek ayıp değil mi?

Hayır bu ikinci oluyor da sinirlenmeye başladım artık. Bugün uzun etek giydim capstekine çok benzer üzerine de beyaz göbeği hafif açıkta bırakan t-shirt.

Yemeğe gittiğimiz avm nin güvenlik görevlisi hanım, ahahaha, ahahhaa! diye bana bakarak güldü, sonra da ay eteğiniz çok güzelmiş dedi. Neyse bir şey demedim .

Ama aklıma geldi, yine başka bir mağazanın güv. görevlisi kız da kafamdakı ushankaya sesli gülmüştü. Üstelik hava buz gibiydi.

Ben mi yanılıyorum? İnsanların giyimine, kişnin görebileceği tarzda gülmek ayıptır ya. Nerden geliyor bu aymazlık. Hayır giydiğim şeyler tuhaf durmaz üzerimde yani. Sıradan vücut yapısı olan, sıradan bir kadınım.

Zaten yakışmıyor olsa, en başta yakın arkadaşlarım, eşim uyarır beni. Kaldı ki fiziğimi tanıyorum.

Bunlar hep varoşluk.
Takma gül geç. Herkes aynı şeyleri beğenmek zorunda değil. Sen kendine yakıştırıyorsan ve rahatsan ne giydiğin kimseyi ilgilendirmez.

  • marla is in my head  (07.05.15 17:24:24)
gülmek istiyorsan yine gülersin ama gizliden gülersin, yüzüne baka baka yapmazsın, yaparsan ayıptır.

  • devilred  (07.05.15 17:24:38)
ibreti alem için güldüğü hangi eşya iste ağzına tıkmak suretiyle öyle gülünmez böyle gülünür diye göstermek gerek böylelerine.

sen kalkıp ay bok gibi güvenlik görevlisi üniforması demiyorsun sonuçta
  • indescribable  (07.05.15 17:25:02)
kafasına öyle bişey takan birini görsem,
yolda parmakla bile gösteririm ahaha

  • metket  (07.05.15 17:25:09)
ben de çok gülerim. saklamayı da sevmem hiç. keşke gülünen herkesin kalbi geniş olsa da umursamadan gülüp geçse. komik geldiysen gülerler ayıp değil ki. ona göre komiksin işte. kafasını hackleyip işletim sistemine format atamazsın ki. tv'den kamu spotu mu yayınlayacaksın "kıyafetime gülmeyin .s.s.s.s.s" diye :)

  • mistreated  (07.05.15 17:26:50)
modern toplumlarda insanların içlerinden geldiği gibi yaşamaları desteklenirken yüreklendirilirken bizim toplumda maalesef her türlü farklılık baskılanmaya çalışılıyor

  • freebird5406_2  (07.05.15 17:27:13 ~ 17:28:00)
@metket, dostum sen kuzey ülkelerine hiç gitme istersen :)

  • old possum  (07.05.15 17:29:07)
2sinde de gülünecek bir şey yok açıkçası, ama 2dir avmlerde neden sana gülüyorlar anlamadım ilginç, bence şık gözüküyor sorun yok onlar kendi k.çlarına bakıp gülsünler hayır anlamıyorum hiç mi çekinmiyorlar sen müşterisin sonuçta komik bulsan bile içinden bulursun diğer türlüsü ayıp

  • limoncello  (07.05.15 17:32:13)
Öf komikmiş ama cidden.

  • northernsky  (07.05.15 17:32:34)
İşte ben de onu diyorum. Sen oranın çalışanısın, hareketlerine dikkat etmek zorundasın.

Ben de öğrenciyken sanat festivallerinde görev aldım. Ne kadar şahsına münhasır kişlere rehberlik ettim.Bu kız onları görse heralde şaşı kalırdı. Ne denli sığ bir davranış ya, gülüyosun "anırarak" yani.
  • old possum  (07.05.15 17:35:58 ~ 17:36:34)
@old possum yahu izmir gibi bir yerde yaşıyorum, soğuğu soğuk değil kar desen kar yok, ayı postu gibi bişeyi görürsem gülerim bu ne yahu diye.

  • metket  (07.05.15 17:36:47)
sürekli güvenlik görevlilieri gülüyorsa demek ki bunlara bir şey içiriyorlar.
ahaha
(bak biz de onlara güldük)
  • aithra  (07.05.15 17:38:13)
gülmesi durana kadar dönüp donuk bir ifadeyle gözlerinin içine baksaydınız dik dik, belki o zaman kendi yaptığını bir sorgulama gereksinimi hissederdi

  • neseranni  (07.05.15 17:38:38 ~ 17:38:58)
güler hatta yanımdakine gösteririm ama tabi çaktırmadan. böyle durumalar kişiyi ve kıyafeti hafızaya atıp uygun yerde gülüyorum.

  • kuzey li  (07.05.15 17:45:08)
milletimiz ezik. cesur davranışlarla ekranlar dışında karşılaştıklarında kafaları zorlanıyor; hata veriyorlar.

bense, birileri böyle şeylere üzülünce o birilerine kızıyorum. soğutucunuzda buz bulundurun. ben yandım, sizler yanmayın.

evet...
  • e haliyle  (07.05.15 17:45:44)
Tanımadığım, ya da tanıdığım ama samimiyetim olmayan birisi kıyafetime gülse onu sözlerimle yerin dibine sokar, pişman ederim.

Sen hayırdır?
  • yirmisantim  (07.05.15 17:50:33)
sana gülmesinin sebebi seni komik bulması değil. istediğini giyebilecek kadar özgür ve cesur olmadığı için kendi haline gülüyor aslında.

  • m murphy  (07.05.15 17:56:46)
sallama gülenleri. yaptıkları öküzlük.

  • tam ehliyetsiz  (07.05.15 17:58:24)
belki de sempatik göründüğün için insanlar samimi bir şekilde gülüyorlardır.

  • ghaash  (07.05.15 18:02:30)
Bende aldırmıycam ya gülüp geçicem artık. Aslında hiç de yadırganacak bir tarz değil inanın.

yani batıda rockabilly, modcloth, gothic, boho, urban, punk tarzı bir sürü tarz takılıyor insanlar. Kimse kimseye gülmüyo :)
  • old possum  (07.05.15 18:02:49)
Yani baskasinin kiyafetine soyle bir bakilip yandakine isaret edilebilir -o da cok absurdse- ama sesli gulunmez ayip.
ustelik guzel kombin,baska bir seye gulmus olmasin sakin.keske kendi fotonuzu koysaydiniz daha iyi olurdu.

  • pinking of you  (07.05.15 18:03:48)
eğeri onların ölçülerine göre komik birşey giymişseniz gülebilirler.
ne olmuş yani? neden ayıp olsun bu? yüzünüze karşı, "aaa çok yakışmış!é deyip arkanızdan keh keh gülseler daha mı iyi yani?
belki, sizi daha iyi hissettireceğini düşündüğünüz için bu soruya olumlu yanıt verebilirsiniz; ama bu da dürüstce bir yaklaşım olmayacaktır.
bence, onların gülmesini dert etmektense, onlar gülünce, ben niye sinir oluyorum diye düşünmek daha yararlı olacaktır.
ayrıca, bu kadar çok kişi benzer tepkiyi verdiyse(evet ben de güldüm!), belki de giyim tarzımızı gözden geçirmemizde fayda vardır. ;)
  • pangea  (07.05.15 21:10:38 ~ 21:11:01)