arabadan anlayanlar

hocam ben 4 yıldır vw polo kullanıcısıyım. gel gelelim servisten (mersin opat) hiç memnun olmadığımdan önümüzdeki yıl aracımı değiştirme niyetindeyim.

doğuş otomotivi wolfsburgtaki vw headquarter fabrikasına mail ile şikayet etmiş ve "biz burada çok meşgulüz doğuş otoyu arasana!" şeklinde bir cevap almıştım.(ulan salak zaten türkiye distribütöründe sorun var, tr temsilcini , tr temsilcisine şikayet et dedi adamlar)

neyse konuya döneyim değerli oto profları, sanayi çakalları vw deneyimini unutturacak, yakıt tüketimiyle üzmeyecek marka önerilerinizi bekliyorum.

(aklımda:toyota,honda,ford üçlüsü var tereddütteyim)

toyota al

  • basond  (06.05.15 01:32:20)
Opel al

  • Frederick Co  (06.05.15 01:39:31)
@frederick co

hocam şöyle aile arabası tanımına uyan bir modeli var mı opelin? yakıt tüketimi nedir? biraz detaya inebilir misin? bir de zamanında corsa alacağım zaman beyaz istemiştim 6 ay sonra anca gelir o zaman da bu fiyata alamazsın elde siyah var işine gelirse gibi ukala bir cevap verdiler. vw hayvanlığına oldukça yakın. ordan opele mesafeliyim biraz. yine de ayrıntı verirsen düşünürüm.
  • hatasızcoololmaz  (06.05.15 01:51:02)
Alirsin ford olursun lord..:) evet kötü espiri oldu..

Öncelikle arkadasim müsteriye, alirsan al tarzinda sana ukalaca yaklasan firmadan uzak dur. paranla adami rezil etmeye calisiyor adi herifler. öte yandan almanya'da eger gerekli kisilere sesini duyurabilseydin gercekten sorununla ilgilenebilirlerdi bence.. tekrardan dene istersen.

yakit konusunda bilmem ama fordun arabalari genis ve yol tutusu iyidir. tavsiye ederim. saygilar!
  • mecazi dem  (06.05.15 02:29:33)
Sıfır mi alacaksınız?ihtiyacınız nedir,genelde 2 kişi +1 çocuk kullanacaksanız opel Corsa 1.3 dizel tam size göre.genelde bizde sedan hastalığı var ille de sedan olsun SUV olsun bok var suva binecek.herkes Corsa ile 20 Kuruş yakmak varken 2 tonluk suv'a biniyor sonra neden 50 Kuruş yakıyor.alın Corsa binin,bende Astra kullanıyorum benzin+LPG.sorunuz olursa özelden bakabilirim az çok anlarım araçtan.

  • telet abi  (06.05.15 08:29:43)
Alırsın Ford olursun Lord !

  • MiraTaurus  (06.05.15 08:39:27)
Al bir Corolla gitsin.

  • arnold schwarzeneger  (06.05.15 08:41:35)
opel den kaç, toyota +1

  • mirty  (06.05.15 08:44:05)
opel'e yaklaşma bile. senin aradığın kriter neler ? B segmeti mi C segment mi? sedan hatchback ?dizel benzin?otomatik manuel? bütçen ne kadar? bunlar ile daha güzel öneriler bulabilirsin.
Mazda 3 ben çok seviyorum ama pahalı biraz.misal şu ara gözüm Suzuki swift'de 1.2 otomatik ve ya 4x4 manuel ..

-arkadaşım 5 yıl polo kullanıp golf'e erfi etti. polo'sunu sanayide sadece vw gruba bakan iyi bir ustaya götürüyordu. şimdi golf'un garantisi bitince yine oraya götürecek. yetkili servis harici bir yer bulmaya çalış.-
  • 1917  (06.05.15 09:13:00)
Toyota ve Ford iyidir. Ford sınıfının en iyi yol tutuşuna sahiptir yaklaşık 0.28-0.30 TL civarı yakar.

  • poseidon1  (06.05.15 09:17:30)
corsa 1.3 dizel polo 1.4 ile hemen hemen benzer yakıt tüketimine sahip. ben yeni aldım aracı aldığımda depoyu fulledim. 500km yol yaptım (100km üzerine pek çıkmadım, istanbul'da genelde kısa mesafelerde kullandım) ibre yarıya geldi.
Bu arada siyah benim araç, üzerinde ufak tefek çizikler var siyah olduğu için çok belli oluyor. bi de arabayı yıkatınca falan daha da belli oluyor. herhalde bundan sonra değiştirirsem beyaz alırım.

  • hb  (06.05.15 09:20:52)
distribütörün bayisini şikayet ettiğin için, ülkendeki yetkili merciye gitmen lazım. adamlara gidip distribütörü değiştirin demek için bir tüketici olman zaten yeterli değil, kibarca göndermişler :) önerim renault.

  • ytse jam  (06.05.15 09:27:05 ~ 09:27:43)
dayanıklılık, servis, ilgi gibi konuları önemsiyorsan toyota daha öne çıkıyor, japonyaya mail atmana gerek yok türkiye fazlasıyla ilgili.

  • ravenudon  (06.05.15 09:52:30)
astra sedan bayaa iyiydi en son aile arabası olarak

  • roket adam  (06.05.15 13:56:40)