Erkek ve Kadın Arasındaki İdeal Yaş Farkı

Sizce bu yaş farkı ne kadar olmalı?

Ben oturdum, mantıklı bir şekilde düşündüm ve 12 yaş fark olması gerektiği kararına vardım. Çünkü erkekle kız arasındaki yaş farkın az olması evlilikte mutsuzluklara ve boşanmalara neden olabiliyor.

Mesela evlenen kızla erkeğin aynı yaşta olduğunu varsayalım... Erkekler 40 yaşına geldiğinde mesleklerinin zirvesinde, yüz hatları oturmuş, yakışıklı karizmatik ve genç kızlar tarafından arzulanan bir konumda oluyorlar. Kadınlar ise 40 yaşındayken gençliklerini ve güzelliklerini büyük oranda kaybetmiş, hayatlarının zirvesinden oldukça uzak bir konumdalar. Bu nedenle erkekler genç kızlara yöneliyorlar ya da kendileri yönelmeseler bile baştan çıkarılıp ayartılabiliyorlar. Ha, aynı yaşta olup mutlu olan çiftler yok mu? Az da olsa var tabi ama bu tarz istisna evlilikleri katmayalım buradaki tespitime.

Peki 30 yaşında bir erkek 18 yaşında bir kızla evlenirse? O zaman erkek 40'a geldiğinde 28 yaşında bir kadınla evli oluyor. Böylelikle kadın erkeği elinde tutmakta hiçbir problem yaşamıyor. Bence ideal evlilik yaşı bu şekilde olmalı. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bence erkek kızdan 3 yaş küçük olmalı

  • sta  (05.05.15 22:08:37)
sta sen erkek küçük olmalı diyince üniversitedeki oda arkadaşımı hatırladım. kendisi biraz olgun hanımlardan hoşlanıyordu. bize ben daha şanslıyım, evlenince benim karım gözümde giderek güzelleşirken sizinki çirkinleşecek diyordu.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (05.05.15 22:10:19)
Merhaba;
Erkek ile kadin arasinda bir "ideal yas farki" yoktur.

  • stavro  (05.05.15 22:11:09)
Ben erkek 4-8 yaş arası büyük olsun diyorum. 12 Fazla bence.

  • yirmisantim  (05.05.15 22:15:01)
evlenilecek hatun yaşı = (erkek/2) + 7

  • efrasiyab87  (05.05.15 22:24:36)
erkek yaşı = kadın yaşı/2 +7 gibi bişey duydum du bi ara

  • indescribable  (05.05.15 22:24:54)
bence bu işler pek matematiğe bakmaz.

  • nikex  (05.05.15 23:54:04)
aşkın kendisi bir matematik, bal gibi de bakar.

  • efrasiyab87  (05.05.15 23:58:51)
Degil kendisi matematik falan. Illa bir seyle alakasini arayacaksak kuantum mekanigiyle bir akrabaligi olabilir.

  • stavro  (06.05.15 00:00:29)
halamın bıyığı olsaydı...

kadın da erkek de beraber büyüsünler, olgunlaşsılar işte ne var yani? ben otuz yaşındayım, 18 yaşında bebeyle mi evleneyim, yoksa bekliyim mi az daha büyüsün de öyle evleneyim diye?
saçma.
  • bigbadabum  (06.05.15 00:04:34)
4 iyi,maksimum 10.
yaş farkı arttıkça enerji problemi çıkar.
o 40 yaşındaki karizmatik adam :D poposunu koltuktan kaldırmak istemezken,28indeki hatun "ya hep evde oturuyoruz hadi çıkalım azcık" diyip fenalık geçiriyor genelde.
herkes filmlerdeki gibi spor salonundan çıkan kaslı olgun erkek değil zira.
  • demoniclewinsky  (06.05.15 11:27:46)
bence kız 1-2 yaş küçük olsa iyi olur

  • heee  (06.05.15 11:29:49)
Yaş durumları üzerinden evlilik astrolojisi yapmak ancak hayatı bilmediğin dönemler için geçerli. Ama 40 yaşındaki kadınlara gençlik ve güzelliklerini kaybetmiş demek artık pek doğru değil.

  • SiyamkedisiZorro  (06.05.15 13:31:10)
indes'in hesabına göre
kız:18 ise erkek 16
kız 24 ise erkek 18
kız 40 ise erkek 27
kız 60 ise erkek 37

bana göre 5-6

edit:aşkın kendisi matematikse eğer matematikçiyim ve yalnızım.kuantum mekaniğine katılabilirim
  • rakicandir  (06.05.15 13:36:39 ~ 13:38:16)
Evlendiğinde hatun 30'unu geçmiş olmasın. Asıl kriter o.

  • arnold schwarzeneger  (06.05.15 13:39:37)
6 iyidir, candır.
ben kaptım çıtırı vaktinde, onunla evliyim :)

  • teknikekip  (06.05.15 13:40:26)
bana göre 5-6 olabilir

  • limoncello  (07.05.15 22:28:44)
-5 (anladın sen)

  • kargn  (07.05.15 22:31:20)
en ideali 5-10 yaş arası bence. ama yine de her yaş olur sıkıntı değil yani.

  • bezginbekir  (11.05.15 14:03:45)