Görünmeyen modda ''Gizli Dosya''yı arama kutucuğunda yazarak bulma...

Merhaba,

Geçen gün bir arkadaşımda gördüğüme eminim ama nasıldı hatırlamıyorum. Olay şu;

AAA adında bir notepad dosyamız var ve bu dosya, BBB klasöründe ve bundan eminiz. ''Klasör ve arama seçenekleri''nden ''gizli dosyaları, klasörleri ve uzantıları göster'' dediğimizde bu AAA dosyasını görüp açabiliyoruz. Fakat bu klasöre her girmek istediğimizde aynı ayarları yapıp iki saat uğraşmak istemiyoruz. Gizli dosyaları görterme kapalıyken, yani gizli dosyalar görünmüyorken BBB klasöründe arama kutucuğuna AAA yazdığımız ve enter'a bastığımız zaman bu klasörü bulup çat diye giremiyor muyuz?

Arkadaşım bunu yapmıştı. Dosyanın adını biliyorsan yazarsın çıkar demişti. Ama şimdi windows 7 pc'mde yapınca olmuyor. Onun yaptığı da win7 idi yanlış hatırlamıyorsam...

Yardım edin bunu nasıl şey edicez?

Uzantısını da yazmalısınız dosya adının yanına.

  • mindwars  (26.04.15 20:24:59)
dosya yolunu yazmanız lazım
c:/program files/gizli klasör/resim.jpg gibi yazarsanız kutucuğa direk açar.

  • masa penisi  (26.04.15 20:26:15)
hayır olmadı. AAA.txt dedim çıkmadı.:(

masa penisi deniyorum şimdi.
edit: masa penisi o da olmadı. ayrıca gizli olan klasör değil dosya.

yani c:/program files/BBB/AAA.txt
bunu yazdım ama işe yaramadı...
  • kisa bisey olsun istemistim  (26.04.15 20:28:33 ~ 20:32:40)
nereye yazdınız onu klavyede başlat tuşuna basılı tutup R ye basın açılan kutuya yazın..

  • masa penisi  (26.04.15 20:34:29)
az önce mesaj attım masa penisine teşekkür etmek için ama bir şey daha farkettim ve paylaşmak istedim belki yardımcı olur diye başkalarına.

windows 7'de bildiğimiz başlat butonuna basınca çıkan windows+r dediğimiz ''çalıştır'' işlevini de gören alttaki arama kutusuna
c:/program files/BBB/AAA.txt
şeklinde aratıp enter deyince gizli dosyam anında açılıyor. süper.
fakat şunu farkettim ve farkettiğim anda da çok büyük bir salak gibi hissettim kendimi; aynı arama kutucuğuna dosyanın sadece adını yani AAA yazınca da görünüyor ve enter deyip anında açıyoruz görünmeyen gizli dosyamızı. uzantıya, dosya yoluna falan gerek yok yani. bu kadar salak olduğuma inanamıyorum (işlem, bildiğin zaten içinde silik bir şekilde ''program ve dosyaları ara'' yazan arama kısmına dosya adını yazıp bulma ve açma olayı yani).

i.imgur.com
  • kisa bisey olsun istemistim  (26.04.15 20:45:52 ~ 20:53:37)