kahraman olmaca. (kaynana içerir)

iyi akşamlar ahali.
başlığın kategorisi gönül işlerine de girebilir, bilmem ne rezaleti vol: 1313123'a da. anlatayım en iyisi bi yol bulduruverin.

sevgilim yurtdışında yaşıyor ve biz evlenmek istiyoruz. ancak kayınvalidem, kardeşlerinin(kızın teyzeleri) de etkisiyle soğuk bakıyor olayımıza. elbet evleneceğiz ancak bu kayınvalidenin tutumuna bağlı olarak onumuzdeki sene de olabilir, 20 yıl sonra da.

geçen gün başlarına şöyle bir olay gelmiş;
almanya\hannover'de bulunan karaca home bayisinden bir kac bir şey sipariş etmiş, 550 euroyu cash olarak peşin ödemiş ancak bu bayi ürünleri teslim etmeden dükkanı kapayıp kayıplara karışmış. para önemli değil ancak kayınvalidem cocuklarimin gece gunduz calisarak kazandığı parayı boyle bir hata yaparak kaptırdım diye kendi kendini yemekte. öncesinde bi kaç hukukcu arkadaşıma boyle bir durumda genel merkezin sorumlulugu var mi diye sormamın akabinde ''evet, bu yuzden bayilerden teminat alıyorlar'' cevabı almıştım.
bugun de sevgilim benden benim türkcem zayıf kalır belki anlatamayabilirim derdimi, genel merkeze hitaben sen bi şikayet metni hazırlayabilir misin diye sordu.
bende ilk once karaca home'un musteri hizmetlerini arayarak durumu anlattım ve ne yapmamız gerektigini sordum, verdikleri mail adresine konuyu detaylıca anlatip benim ve magdur sahsın iletisim bilgilerini eklememi istedi.
ben bunun üzerine tamamen dalgınlıgımdan, bir metin hazırlayıp sevgilime gondermesi icin vermek yerine ''almanya'da yaşayan yakınlarım'' ile başlayan bi mail attım firmaya. hatuna da yolladım yazdıgımı ve hatun annesine gostermis ve kadın cok mutlu olmus buna. kız bunu bana soyleyince allah allah niye ki felan dedim, yaptıgın ''sahiplenmek'' dedi bana, annem de bunun farkında ve bu yuzden cok mutlu oldu dedi. (kızın ailesi gurbetci oldugu icin yakın akrabalari tarafindan hep kazıklanmıs simdiye dek, bu yuzden klasik gurbetciler gibi bu tarz duygulara yabancılar)

velhasıl işe karışmış oldum ve o parayı kurtarabilmem annesinin gozundeki imajım icin cok onemli hale geldi. kısaca o para kur-ta-rı-la-cak!!

ama nasıl? karaca home yurtdısındaki bayisinin dolandırıcılıgının sorumlulugunu üstlenip magdurun zararini karsılar mi? hukuki surec icin bayinin karaca home antetli makbuzuna yapılan odemenin yazısı var.

ne dersiniz? kayınvalideyi magduriyetten kurtarip bir super damat olabilir miyim?

Sizin o parayı kurtarmanız biraz zor gözüküyor açıkçası bana. Neden? Çünkü tabiri caizse 'kazığı yiyen' siz değilsiniz. İlla ki onların görüşmesi gerekecek.

  • kivilcimin kirkta biri  (22.04.15 21:39:00)
yetkililerinin vatandasla iletisimine gecmesini saglayabilmek dahi yeterli olur aslinda.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (22.04.15 21:41:09)
başlık parası niyetine 550 euro ver gitsin. Görüştüm hatalarını kabul ettiler parayı hesabıma yatırdılar falan de

  • PoscheN  (22.04.15 21:46:31)
O kadar onemliyse, parayi kurtaramasan bile bence simdiden sen o 550'yi hazirla. olmazsa kucuk bir hile ile yine kahraman olabilirsin.

  • alperz  (22.04.15 21:46:40)
Paranin tamamini kurtarmazsan bile duzgun bir damat olabilirsin. Sadece olayi yonet. Isleri onlarin yapmasi gerek ama onlara ne yapmalari gerektigini soyle. Basarili olur veya olmaz ama o emek deger gorur. Sonucta isin dogrudan ilgili kisisi sen degilsin. Bu yuzden de sen ancak "Simdi sunu yapmaniz lazim", "Simdi bunu yapmaniz lazim" gibi seylerle onlari yonlendirebilir, yanlarinda bulunabilirsin.

  • aychovsky  (22.04.15 21:48:24)