Mantarlı ne yemek yapayım

Selamlar.
İki gündür mantar istiyordu canım, az önce eve yürürken semt pazarının içinden geçtim, görür görmez mantar aldım.
Kendisiyle daha yeni ayrıldığımız kız arkadaşım giderken evi komple yanında götürdüğü için çok fazla mutfak eşyam ve araç gerecim yok fakat basit bir yemek için gerekli malzemeyi çıkarabilirim heralde.
Var mı mantarlı ve kolay yemekleriniz?
Teşekkürler.

mantarlı tavuk sote, pratik ve hızlı olur.

  • kobretti  (21.04.15 16:05:01)
mantarlı tavuk sote
mantarlı yumurta
mantar+soğan+biber kavurma
mantarlı soslu makarna
mantarlı et sote
mantarlı tavuk but
mantarlı et
mantarlı göt
mantar
mantar tabancası
Beşamal soslu mantar pano
  • erty_ksk  (21.04.15 16:06:14)
kıymalı mantarlı makarna her zaman.

  • freya  (21.04.15 16:07:09)
mantarlı tavuklu sote yada mantarlı makarna

  • basond  (21.04.15 16:10:39)
birden fazla çeşit mantarın varsa risotto
yapacak olursan tarif yazarım

  • try again fail again fail better  (21.04.15 16:12:00)
ekmegin varsa, yalanci ekmek pizza, pizzaya koyduklari gibi mantari dilim dilim kes, kenarda pizza sosu hazirla, ekmekleri sosa ban, ustune rendelenmis kasar, onun ustune de mantarlari diz, ver firina.
pizza sosu icin bir tavada domates varsa onu rendele, yoksa salca, ketcap biraz da yag kullanarak da en iyisi olmasa bile birsey yapabilirsin. evde varsa feslegen veya reyhan kat cok guzel oluyo. tuz karabiber de ek. fakat evde domates varsa usenme ekle. tadi cok degisiyor.

  • mavicorap  (21.04.15 16:13:39)
leningrad köftesi

normal köfte harcının içine; un, yağ, süt, mantar karışımını döküp harcı yoğurmaya devam ediyorsun biraz daha, sonra ekim devrimi'nin önderi oluveriyorsun.
  • vedat chili peppers  (21.04.15 17:23:47)