Trenle 15 saat yolculuk yapılır mı? Ankara>İzmir

Ankara İzmir arasını trenle gitmeyi düşünüyorum. 15 saat trenle yolculuk yapılır mı? Yolculuğun uzun bir kısmı gece saatlerinde geçecek üstelik.

Acı bir deneyim mi olur?

kör bi saate uçak biletini ucuza getir, daha iyi. o yel çekilmez.

  • widee  (20.04.15 11:28:50)
çok gittim geldim ank trenleriyle izmire izmirdend e ankaraya tabi. çok keyiflidir. uyursun rahat rahat tekli koltuk sistemi var. unutmaman gereken asla ekspres trenden bilet alma
mavi tren tercih et. restoranında alkol yemek ızgara herşey var fiyatlar makul. sabahın erken saatlerinde güneşin doğuşunu trende izlemek çok keyifli bir başka oluyor...
ayrıca otobüs gibi değil, kalkıp dolaşabiliyorsun. hayatta en az 1 kere denenmesi gerekir. tek değilsen çok daha keyifli.
  • erty_ksk  (20.04.15 11:35:36)
Ben ki kafamı.koyduğum gibi saniyeler içinde ve her ortamda uyuyabilen insanın, ankara-istanbul arası tren yolculuğunda asla uyuyamadım. O sallantı ayrı sert, takır tukur ses ayrı dert, kompartımanlar arası dolanıp duran insanlar. E dolayısıyla ara kapının açılıp kapanması ayrı dert, klimanın deli soğuğu ayrı dert. Ha koltuklar da inanılmaz rahatsız. Boynumun tutulduğu nadir zamanlardandır o yolculuk.

Paraya kıyabilecek isen ucuza uçak bileti bul, veya yataklı vagondan al. Asla koltukta takılma.
  • kaymaktutmayansicaksut  (20.04.15 12:56:26)
Cevaplar için teşekkürler.

Yalnız yataklı vagonlar pahalı değil mi? Uçak biletini yataklı trenden daha ucuza bulabiliyorum. Bir gariplik mi var? Sadece gidiş için 109 tl diyor.
  • otonom  (20.04.15 16:19:39)