Iphone 4S ayarlarını sıfırladım. Şimdi telefon açılmıyor.

2 saat filan oldu. Telefonu Türkiye'de aldım. Yani nasıl oluyor bilmiyorum ama öyle kaçak filan değil.

Şimdi elma simgesinde takılı kaldı. Netten biraz araştırdığımda iTunes'a bağlanması gerektiği yazıyor. Yeniden yapılandırılması gerektiği yazıyor. Jailbreak'liyse donar kalır falan filan deniyor da jailbreak nedir?

Pc'ye takınca ses geliyor bağlandığına dair. Internal Storage'i de açıyor. Fakat iTunes'u açtığımda gözükmüyor.

Ne yapabilirim?

Edit: Ios'un son versiyonunu kullanmıyordum. Onu yükler, o yüzden uzun sürer diyenler de var.

bana da olmuştu. aynı bu şekilde. tüm yazılımı siktiğimi söyledi telefoncu ve bir günde anca toparladı. yeni yazılım mı ne yüklemiş.

edit: Hayır kendi kendine düzelmedi. O yüzden telefoncuya gittim zaten.

Yaklaşık bir gece açık kaldı ve bir şey değişmedi.
  • sen git ben geliyorum  (17.04.15 10:35:19 ~ 12:56:49)
Peki kendi kendine düzeldi mi?

  • elitist  (17.04.15 10:36:32)
Dfu mode'a aldınız mı?

  • leo1905  (17.04.15 11:47:31)
Dfu moda almadım. Olur umuduyla şu an bekliyorum. Ekranda elma var ama telefon ara ara açılıp kapanıyor. Heralde yazılım yükleyip güncelliyor ve reset atıyor diyerek kendimi avutuyorum.

Dfu'ya aldıktan sonra sanırım pc üzerinden itunes'dan yapmam gerekiyor değil mi? Sistem geri yükelem gibi bir şey?
  • elitist  (17.04.15 11:50:47)
edit: DFU modu biliyorsanız direk alın. Sıfırlanacak cihaz için niye DFU modu kullanmaktan çekiniyorsunuz?

Telefonu sıfırladığına göre içindekilerin tamamının silinmesi bir problem yaratmaz diye düşünüyorum. JailBreak nedir? diye sorduğun için cihazın JB'li olmadığını da anlayabiliyoruz. Aşağıdaki yöntemi takip edersen problem çözülecektir büyük ihtimalle.

1) Önce iTunes'u güncel değil ise güncelleyin.
2) Telefon ve iTunes kapalı iken telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. iTunes'u açmayın. Telefonu bilgisayara bağladığınızda elma logosu geliyorsa tleefonu tekrar kapatın. Ekran tamamen siyah olduğunda 3. adıma devam edin.
3) Telefon kablo ile bağlıyken önce açma/kapama tuşuna basın ve basılı tutarken Home tuşuna basın ve her ikisini de 12 saniye basılı tutun. Daha sonra Home tuşunu bırakmadan sadece açma kapama tuşunu bırakın ve home tuşunu yaklaşık 6 saniye kadar daha basılı tutun. Buradaki 6 saniye aslında telefonun Recovery Mode'da (kurtarma modu) bilgisayara bağlanana kadar geçen süre olacak. Yani home tuşuna basılı tutarken bilgisayardan tekrar bir aygıt bağlandı sesi gelecek ve sağ altta baloncuk içinde yeni bir aygıt yüklemesi yaptığını yazacak. Bu ses gelince home tuşunu da bırakın.
4) Eğer iTunes otomatik açılmaz ise iTunes'u başlatın. iTunes açıldığında 'iTunes kurtarma modunda bir iPhone buldu' diye uyarı verecek. Oradan Recover (Geri Yükle) işlemini yapın. Telefon açılana kadar bekleyin.
  • himmet dayi  (17.04.15 11:55:41 ~ 11:56:39)