Uydunet + Teledünya başvurusu yaptım ama ...

Selamlar,

Ankara/Emek bölgesinde oturuyorum. TTNet ile maksimum 3Mbit hizmete 60 TL ödemekten gına geldi ve tesadüfen telefünya'nın web sitesinde bizim apartmandan başvurabileceğimi öğrendim. Aradım, başvuyu aldılar vs vs ... Teknik ekip geldi ama binada kutu olmadığı için bağlanamayacağını söylediler. Mahallede varmış, hatta yan binalarda vs vs ... Dilekçe mi ne yazmak gerekiyormuş. Ben de uğraşmamak için 444'lü numaralarını aratıp, başvurumu iptal etmek istedim ama onlar mail yoluyla Türksat'a durumu izah edersem halledebileceklerini söylediler.

Mailimi attım,;

"Şikayetiniz yetkili birimimiz ile paylaşılmış olup inceleme gerçekleştirilmektedir. Neticelendiğinde tarafınıza konu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır."

Yukarıdaki cevap geldi. Bu durumla karşılaşmış olanlar var mı? Nasıl sonuçlandı?

aslında çok basit ama bina yönetiminden izin istemeleri gerekebilir. yan binalarda şebeke olduğuna göre, sokaktaki en yakın kutudan sizin binanın girişine bir adet koaksiyel kablo çekilecek. ama ufak tefek kırma dökme kazma işi gerekebilir. bunun için de belediyeden izin isterler mi bilemedim. bu kablo çekildikten sonra da binaya bir dağıtıcı kutu bağlanıyor. bundan sonrası size ait, o kutudan daireye kadar koaksiyel kablo çekilecek. ama halihazırda altyapı olmadığı için bina içinde de delme işi falan yapılacak.

  • orient blue  (16.04.15 14:59:31)