boyama kalemi

merhaba,

bu esrarengiz bahçe gibi boyama kitapları için hangi boyama kalemlerini kullanıyorsunuz ?

düz kuru kalem mi, keçeli mi yoksa jel vs mi ?

link var ise alayım...

Mum boya olabilir olmazsa pastel olabilir ya da adel kuruboya fabercastel in yan ürünü ama adel ı daha çok seviyorum ben

Bendeki pastel ve mum boyalar kafadan 10 yıllık markayı bulamadım :( fabercastel iyidir ya
  • indescribable  (13.04.15 20:19:28)
Buldum bendeki pastel boyayı

hakikatbakirkoy.com
  • indescribable  (13.04.15 20:20:17)
3.bp.blogspot.com

Şurda tombow kuru boyayla boyanmis. Tombow irojiten. Oldukca canli duruyor ama o kalemler nasıl bulunur bilemiyorum.

En iyisi faber ya. Cağaloğlunda dolu kirtasiye var. Normal kirtasiyelerde bulamayacagin kadar cesit. Yumusak uclu bi kuru boya is gorur. Faber in mutlaka vardir.
  • rayde  (13.04.15 20:22:35 ~ 20:24:29)
kuru boya, faber castell, bir de bic marka almıştım, dandikler ama iyi oluyorlar arada. aslında daha profesyonel kuru boya markalarıyla daha iyi olur da, pahalı oluyor onlar da işte.

bence pastel boya için detaylar fazla ince, kuru boya ucunu inceltip baya ince çalışabiliyorsunuz, ayrıca da 4-5 tonla gölgelendirme, açıklı koyulu tonlar falan yapabiliyorsunuz.

keçeli kalem kesinlikle arkasına geçiyor, ben boyayanları anlamıyorum.
  • nimberjack  (13.04.15 20:25:37)
stabilo easy colors kalemlerimi kullanmak için boyama kitabı alsam diye düşünüyorken iyi geldi bu :) ayrıca önerimi de sunmuş oldum böylece

  • kayisili turta  (13.04.15 20:28:49)
(git:www.dr.com.tr )

bu iş görür mü ?
  • nucleon  (13.04.15 20:34:59 ~ 20:35:16)
iş görür bence linkteki, yeni renklere ihtiyaç duyarsanız başka markaları da denersiniz.

  • nimberjack  (13.04.15 20:38:04)
aslında böyle jel kalemlerle daha güzel olur gibi geld, bana ama, bulamadım uygun birşey.

(git:www.amazon.com )

bunlar iyi gibi ama pahalıya patlar
  • nucleon  (13.04.15 20:40:32)
@nucleon

onlardan kullandım ben. stabilo'nun kalemleri gibi. jel değil onlar
  • kayisili turta  (13.04.15 21:13:10)
Monami 36 lik kuru kalem + neon 6 li + metalik 6 li kuru kalem aldın bakalim

  • nucleon  (17.04.15 00:38:08)