iddaa'dan anlayanlara basit bir soru

arkadaslar misli, nesine, bilyoner gibi internetten oynamak ile bayiden oynamak arasında dezavantaj var mı? intenretten diyelim yuksek rakam tutturdun ondan çat çat vergi falan kesiliyor galiba bayide de kesik atılıyor mu mesela? hangisi daha avantajlı?

Kazanacagin ikramiyedeki vergi kesilme olayi bayiyede de oluyor haliyle. Internetten oynamak daha iyi, tık diye gecer para hesaba. Ne kadar kazanmıs olursan ol. Bayilerle ugrasmak zor. Kuponun basına bı iş gelir filan.

  • Lola90  (09.04.15 22:07:57)
İnternet daha avantajlı. Yani zaten yüksek miktarı ziraat bankası üzerinden çekiyorsun, bayiden çekilenler de mesela 85,70₺ kazandın sana 85,5 falan verebilir. İternette ne oynadığını görüyorsun, anlık olarak takip ediyorsun daha rahat.

  • atom karincanin torunu  (09.04.15 22:10:24)
bayiye gidip 3 maça bin lira atarsan mahallede dedikodun çıkar, hele yatarsa milletin dilinden kurtulamazsın. bu yüzden internetten oynamanın avantajı var. vergi olayı bayide de oluyordur. zaten o olay saçmalık. yurt dışında (tabi her ülke için aynı değildir) birden fazla bahis firması oluyor, çoğu maç için mbs 1 yani tek maça oynayabiliyorsun. tutan kupondan sadece %5 vergi kesintisi yapıyorlar bazı bahis firmaları bunu kendi karşılıyor ve belirli bir oranı geçersen (10 oranlı kupona 10 lira attın %10 bonusla 110 lira veriyor, 5 lira vergiye gitse 105 lira alıyorsun, 20 oran tutturursan bonus %25 e çıkıyor) burdan açık açık yazamadım ama ne demek istediğimi az çok anlamışsındır.
keşke yurt dışındaki sistem Türkiye'de de olsa, bahis ofisine gittiğinde çay, kola, kahve ikramı yapıyor adamlar. Maçları ücretsiz izleyebiliyorsun hatta maç oynanırken (canlı bahise açılırsa) bahis yapabiliyorsun. Türkiye'de iddaa bayilerinde oturacak yer yok :)

  • buzdagi  (09.04.15 22:11:09 ~ 22:17:25)
netten oyna kardesim, hem parani almak icin bayilerle ugrasmazsin hem de 0 komisyon ile banka hesabina yatar. daha bir suru artisi var :)

  • kamyonsans  (09.04.15 22:12:08)
hiçbir fark yok. hatta internetten oynamak daha avantajlı,

bayide sana verilen şey kağıt bir bilet sonuçta, yırtılır, bozulur, çizilir, üstüne su dökülür, martı kapar, kuş sıçar, şeytan alır götürür, satamadan getirir. internetten oynadığında ise, öyle bir risk yok. bi de internetten oynadığında anında banka hesabına geçiyor, bayiden oynasan, akşam olur canın hemen parayı almak ister, bayi bulamazsın vs. vs.

vergi kesintisi konusunda ise arada elbette hiçbir fark yok.
  • wilhelmwasmuss  (09.04.15 22:13:31)
ikiside avantajlı deil, bets10 tempobet gibi güvenilir sitelerden çok daha yüksek oranlarla oynayabilirsin. emin ol bayiden daha güvenilir.

  • docrivers  (09.04.15 22:56:23)
Yurtdışı sitelerden oynamak daha avantajlı. Tempobet, marsbet, rivalo gibi. Bilindik yerlerden oynamak ve hakkında araştırma yapmak önemli olan. Artemisbet 500 küsür liramın üstüne yattı mesela bilindik bir site olmasına rağmen. Tempo, mars ve rivaloda hiç sorun yaşamadım para çekerken vs. Bets10 çok kasıyor, oto boka hesap kapatıyor ve çok bahis seçeneği var kafam karışıp saçma sapan oynayıp kaybediyorum genelde orda, o yüzden sevmiyorum.

  • hala mi ceren yahu  (10.04.15 02:44:59)