mülakatta para mevzusu

evet, yeni bir mülakat sorusu.

ik ne kadar düşnüyorsunuz? tarzı bir soru yönelttiğinde ne denilmeli ?

ben halihazırda aldığım ücreti söyleyip, şirketin ücret politikasına saygı duyduğumu belirtip, artış beklediğimi söylüyorum, söyledim.

sizin bu konudaki fikriniz nedir ?

Bence sizin cevabınız gayet mantıklı. Zaten her firmanın belli bir ücret skalası var. Eger sizin maaşınız onların skalası ın üstünde ise zaten belirtirler, onların sunacagı teklif yuksek ıse de zaten bu adam 4000 alıyomus biz de daha fazlasını vermeyelım demezler, pozisyon için hangi ücreti belirledilerse onu verirler. Tabi kurumsal firmalardan bahsediyorum. İnşallah güzel bir iş bulursunuz . Bol şans!

  • Hersheys  (08.04.15 18:52:42)
sektore pozisyona gore degisir tabi ama ben isverenimi kendim secebilecegim bi sektordeyim
x aliyorsam ve yeni sirketten x + y bekliyorsam maas beklentisi sorulunca x + 2y diyorum

  • joelskellington  (08.04.15 18:53:38)
yani aslında benim sektörde de maaş belirtip alanlar var, şu anki işimde de ben belirttim şu kadar isterim diyerekten.

yalnız şimdi başvurduğum firma daha kurumsal, bir de maaş beklentisi sebebiyle işten de olmak istemiyorum. aslında var aklımda bir miktar ama
  • nucleon  (08.04.15 19:02:11)
istedigi maasi tak diye alan adam ya isinde cok uzmandir, olmazsa olmazdir, ki oyle adamlar cok az; ya da sirketin odemeyi beklediginden daha dusuk maas soylemistir. maas pazarligi cift tarafli olur, her pazarlikta oldugu gibi iki taraf da olmasi gerekenden daha yuksek / dusuk baslar, ortada bi yerde bulusulur. o yuzden gozu tok calisansaniz talebi hafif yuksek tutmakta fayda var.

  • joelskellington  (08.04.15 19:06:53)