hüviyetten islam'ı çıkartıyorum

son bir diyeceği olan var mı? fotoğrafı değiştirirken aradan çıkartıyorum. adı üstünde hüviyet, benimle alakalı olmayan bir şey ne sebeple duruyor orada insan üstüne bir dakika (fazla değil) düşününce ayırdına varıyor. çıkarılmaması için karşı argümanlar da bu ülkede çoğunluk karşısında yapılacak her şeyin onların "hassasiyetlerine" dokunmamak için engellenmesine ve herkesin vasatlığın içine girmesine temel hazırlıyor.

allah kabul etsin.

ben fatihte degistirdigimde baya bekletmislerdi nedense. umarim ugrastirmazlar seni de.
  • ne desem bilemedim  (05.04.15 13:44:35)
İyi olmuş. İnsan hayatını kendi istediği gibi şekillendirmeli, başkalarının ya da yaşadığı toplumun istediği gibi değil. Cesur bir hareket.

  • bigbadabum  (05.04.15 13:49:03)
bu, cesur hareket için tebrik ederim.
böyle, böyle başka insanların da var olduğunu öğrenecek devletlimiz.

  • pangea  (05.04.15 14:21:19)
tebrik ederim. ben de çıkartalı 4 sene oldu galiba.

  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (05.04.15 14:28:09)
bunu neden burada duyuruyorsun? neden soru olarak açtın? soru nedir? nasıl bir cevap vermek gerekiyor?

en önemlisi bu bizi neden ilgilendiriyor? dinle ilgili duygu düşünceler insanın kendisine özeldir. madem sen bunun mahalle-toplum baskısı olarak empoze edilmesine karşı bir davranış olarak rahatsızlık verici olduğunu düşünüyorsun, sen niye bize dinle ilgili duygu-düşüncelerini anlatıyorsun.

yoksa amacın bize aynı eylemi yapmamız için çağrıda bulunmak mı?
  • mea maxima culpa  (05.04.15 15:24:02 ~ 15:24:19)
bu olayı niye bu kadar dramatize ediyorsunuz anlamadım. emin olun bundan önceki yaşantınızdan bir farkı olmayacak. kimse kimsenin hüviyetindeki din hanesine bakmıyor, baksa da en fazla döner sıfatına bir daha bakar, nasıl bir tipmiş bu diye o kadar.

bunu şimdiye kadar en az yüzlerce hüviyeti detaylı olarak kontrol etmiş. ve binlerde hüviyeti detaylıca kontrol etmiş arkadaşları olan biri olarak söylüyorum.
  • yemrem  (05.04.15 15:42:34)
kürsü oluşturuyorum, düşüncelerimi açıklıyorum, buraya bir agora muamelesi yapıp benim gibi düşünen insanları cesaretlendirmek istiyorum. çünkü bu konjonktür içinde açıklanması gereken bir şey olduğuna inanıyorum. ne var yani şuncacık bir yerde kürsü oluşturmuşuz çok mu? her yerde aynı düşünceleri görmekten bıkmadınız mı?

  • kaufman  (05.04.15 15:46:40)
@mea max +1

Bunu buradan duyurmanın amacını ben de merak ettim.
  • Barbaros59  (05.04.15 15:46:42)
bir dindar dini düşünceyle ilgili bir şey yapylaşsa "reklamcılık yapma" denir ama ateist/dine uzak/gayrimüslim biri aklına her geldiğinde "not: ateistim" nootunu düşebiliyor, apayrı bir duyuru olarak açabiliyor. ne güzel.

"son bir diyeceği olan var mı?" sorusuna cevabımdı bu.
  • m e b  (05.04.15 15:50:26)
böyle durumlarda "x şunu yapsa şöyle olurdu" argümanı bir refleks olarak sağ cemiyette baya bir yerleşmiş gördüğüm kadarıyla. tebrik ediyorum. ifadenin nesi tuhaf?

  • kaufman  (05.04.15 16:32:57)
@kaufman, domuz eti işine girmek isteyen birinin açtığı bi duyuru var, sırf ona bile bakarsan verilen cevaplarda, "x şunu yapsa şöyle olurdu" argümanı bir refleks olarak sadece sağ cemiyette baya bir yerleşmemiş, aynı derecede sol cemiyette de yerleşmiş olduğunu görürsün.

  • yemrem  (05.04.15 16:40:55)
toprağı sıksan lümpen çıktığı için sol cemiyet de nasibini almıştır bağlamdan ayrı olarak bu kabul edilebilir bir olgu tabii. ama sağın bu ülkede vasat dili oluşturma ve muhafaza etmede yadsınamaz bir popülaritesi var ki bu dünya geneli için geçerli. vasat muhafazıcıları ifadeye reklam olarak bakar, fikre marjinal olarak bakar, konuşulmamışı konuşana art niyetli der. bunu şimdi keşfetmiş ve hayal kırıklığına uğramış değilim elbet ama tekrarlıyorum ki buraya bir agora olarak bakıp meselenin konuşulabilirliğini genişletmek ve kontralara karşı iç sıkıntısı yaşadığım bir memlekette bunu duyurmak ve muhtemel cevapları savuşturmak niyetiyle açtım ben bunu. kompleksten ölüyor herkes. her şey reklam, her şey pazarlama popülist dünyalarında. gayrısını düşünemiyorlar.

  • kaufman  (05.04.15 17:42:46)
yerinde bi karar olmuş. benim kimlik de yıprandı iyice değiştiricem yakında. ben de aynını yapmayı düşünüyorum. yalnız boş bırakabiliyor muyuz o kısmı önemli olan o.

  • lionel andres  (05.04.15 18:02:13)
yap. ben de yapıcam yakında. iyi bişi bence.

  • kargn  (05.04.15 18:14:23)
çok ta fifi...

  • harakii  (05.04.15 19:28:05)
son bir diyeceğim filan yok.

sadece senin şahsını ilgilendiren bir olay. kimliğinde islam yazması ya da oranın boş kalması, + ya da - bişey değil.

benim kimliğinde islam yazıyor, bundan rahatsız değilim,
islam yazması da sana ait olmayan bir ifadeyse, çıkartırırsın olur biter, hayırlı uğurlu olsun ne diyelim başka.
  • wilhelmwasmuss  (05.04.15 19:34:16)