araba satımı gibi birşey

bir arkadaşım kendi arabasını kendi şirketine satacakmış. şirketin tek yetkilisi oymuş. hem satan hem alan kendi olamazmış. beni aradı. sana arabamı satman için vekalet vericem, sende arabayı benim şirketime satacaksın dedi. ben de tamam dedim. zaten başıma ne geldiyse böyle işere tamam dememden geldi. neyse notere gittik. durumu anlattık. ama noter memuru vekalet çıkarmadı. önce adam arabayı bana sattı. sonra da ben adamın şirketine sattım. biz vekalet çıkaracak sandık ama o böyle yapmış. sonra anladık böyle yaptığını. şimdi ben işkillendim biraz. başıma bişey gelmez di mi?

parayı şirket hesabından kendi banka hesabına aldıysan bir şey olmaz, yok diğer türlüyse sıkıntı çıkabilir

  • mrvengeance  (02.04.15 21:46:35)
para falan almadım ki? ne parası ya :/

  • sheridans  (02.04.15 21:59:42)
e iyi de bilader sen para almadan arabayı nasıl satıyon? yarın maliye bu adamın şirketini incelerse, araba almışsın nasıl verdin parayı dese adam cevap vermese seni de çağıracaklar. neticede 8bin üstünü elden ödeme şansı yok hele ki şirket demirbaşı için hiç yok. haliyle parayı havale/eft yada şirket kartlarından birisi ile ödemiş olması gerekir. adam bu arabayı aldığını ve sende sattığını teknik olarak kanıtlamalısınız. ne saçma iş bu

  • mrvengeance  (02.04.15 22:01:55)
:/ e ben napıyım şimdi? ya biz vekalet dedik. adam satış yapınca niye iptal ettirmedik ki! e adam arabayı bana sattığında da para transferi faln olmadı. öff ya. niye her boka tamam diyosam

  • sheridans  (02.04.15 22:13:13)
zaten artık olan olmuş, sen kendini kurtarmak adına girip gelir idaresi yada maliyeye dilekçe ver derim ama sonra adamla aran iyice papazi olabilir, ona biz karışmayız

  • mrvengeance  (02.04.15 22:27:48)
tapu ve noterde yapilan satışlarda bankadan odeme zorunlulugu yok.

korkma birsey olmaz.

3 ay icinde tekrar satis yaparsan vergi cikar, bu isin ticaretini yapiyorsun diye.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (02.04.15 22:44:22)
Noter daha sağlamını yapmış. Tam bu şekilde yapın yazacaktım ki siz yazmışsınız zaten. Şu an sizin açınızdan herhangi bir sıkıntı yok. Sattığınız kanıtlanmış durumda, para aldığınızı kanıtlamak zorunda değilsiniz.

  • grgn  (02.04.15 23:31:29)