Anadolu Üniversitesi Hukuk ve Hazırlık

Bir yakınım Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. İzmir Atatürk Lisesi mezunu. 12 kurluk ingilizceden 5. kurdaymış. Bu okulda hazırlık zorunlu değil ancak dekanlığın gönderdiği bir mektupta hazırlık sınıfına devam etmesi şiddetle öneriliyor. Öğrencinin ilerde erasmustan yararlanmasını istiyoruz. Dekanın mektubunda da erasmustan bahsedilerek hazırlık sınıfının faydalı olacağı belirtiliyor. Bu bilgiler ışığında:

Hazırlık sınıfına gitmeye değer mi? İngilizce seviyesi bu sınıf sonunda ilerler mi? yoksa 1 yıl boşa mı gitmiş olur?

Ayrıca kayıt için Eskişehir'ê gittiklerinde (baba-kız) 2 gece kalabilecekleri temiz ve uygun fiyatlı bir mekan var mıdır?

sadece şunu söyleyebilirim, anadolu üniversitesinde hazırlık ciddiye alınır. zorla öğretirler ingilizceyi. erasmus için durum nedir bilmiyorum ama hazırlık faydalı olacaktır bence.

  • cafcurucufcuf  (27.08.09 16:12:17)
anadolu üniversitesinde 1 yılda öğreneceği ingilizceden çok daha iyisini, adamakıllı bir kursa giderek 4-5 ayda öğrenir...
hem sene kaybı da olmaz.
istanbul barosunda ücretsiz ingilizce dersleri var stajyer ve avukatlar için, ama öğrenciler de gidip bu derslere girmek istediklerinde kimse onları kapıdan geri çevirmiyor, bi sorun bakalım belki eskişehirde de vardır.
yoksa bile, gitsin bir kursa orda öğrensin derim ben, hem 1 sene zaman jaybı da olmaz..
1 sene zaman kaybı demek, mesleğe 1 yıl geç başlamak demek, bu da nerden baksan en az 20-25bin tl demek.. (ben de hukukçuyum, ben de çok zaman kaybettim zamanında, ordan biliyorum)
  • de jure  (27.08.09 18:29:35)