Dizi önerisi

uzatmadan geçeyim, lost tarzı dizi önerisi bekliyorum. şu an 5.sezondayım bitirince boşlukta kalmamak için lost gibi gizem yaratan, çok detay barındıran, insana sürekli teori ürettiren bir dizi arıyorum. film de olur açıkçası. her türlü önerinize açığım.

breaking bad der kaçarım.

  • oğlum çok zor lan  (27.03.15 22:50:22)
dizi:
fringe.
person of interest.

film:
predestination
  • uuth  (27.03.15 22:52:49)
breakin bad izledim, kaçmaz.

person of interest'i 3.sezona kadar izledim de çok tekrara girdi sanki, fringe'ı aldım listeye şimdi. predestination'ı da izledim. :)
  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (27.03.15 22:59:36 ~ 23:02:39)
@itinayla bozuk kafa tamir edilir
filmle ilgili olan şeyi sil bence :)

ayrıca person of interest 4. sezonda efsaneleşiyor. bırakmakla kötü etmişsin :)
  • uuth  (27.03.15 23:00:44)
fringe+1, başlarda sıkıyor ama bekleyip görmek gerek, sabrınız yoksa hiç başlamayın.

  • ekaterina  (27.03.15 23:05:14)
@uuth

haklısınız, sildim.

person of interest'i de alıyorum o zaman listeye, en olmadı benjamin linus için izlerim. :)

@ekaterina

sabırlıyımdır, zaten fringe da jj abrams yapımıymış. lost'tan sonra başlayacağım ilk dizi belli oldu.
  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (27.03.15 23:10:31)
fringe izlemeyin.dizinin olay örgüsü o kadar çok tekrarlıyor ki yeteri kadar zekiyseniz 1.sezonda bırakırsınız.ben 3.5 sezonda bıraktım ehehe

  • rakicandir  (27.03.15 23:13:19)
@rakicandir
lost da çok dallı budaklı ilerlemiyordu neticede. bu işi zekaya bağlarsak lost da ilk bölümden belliydi :)
lost benzeri bir dizi işte fringe. kötü de değil, şaheser de.
  • uuth  (27.03.15 23:28:10)
lost her bölümde farklı hikayeler işlediği gibi her bölümün sonunda bazı şeyler açığa kavuşmuyordu,tam tersine ulan acaba gelecek bölümde ne olacak diye soruyordun.
üstelik ilk bölümden de belli olmuyor lostun sonu.sen ben zaten tahmin etmiştim yeaa diyorsan o ayrı tabi.
fringe'de her bölüm ise aynı mantıkla ilerliyor.her bölümde bir olay oluyor,o olay bölüm sonunda açığa kavuşuyor.bu sırada da ilerleyen bir hikaye var.
  • rakicandir  (27.03.15 23:34:17)
The lost room tam sana göre.

Fantastik olmayan ama heyecanı bol How To Get Away With Murder. Tek sezonu var şu anda.
  • yine de şahlanıyor  (27.03.15 23:39:48)
@rakicandir

lost'u benimsemişsiniz anladığım kadarıyla, fringe kötü size göre peki var mı önerdiğiniz bir dizi/film?
  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (27.03.15 23:49:36)
Bende bir Lost fanı olarak Lostçulara destek vereyim dedim. Lost'u o kadar merak ediyordum ki sabaha kadar uyumuyordum izlemek için. Fringe'i hiç beğenemedim. Ama bence bu tamamen zevk meselesi. Bilim kurgu seven biri değilim galiba o yüzden. Birde her bölüm farklı konu çok sıktı beni.
Öneri olarak ben Game of Thrones diyorum.

  • mysticriver  (28.03.15 00:04:14 ~ 00:08:59)
Valla şu ana kadar lost tadı uyandıran bir dizi olmadı.lost fanıymışım gibi algılanmış sanırım ama değilim.5.sezondan itibaren insanı uyuşturup sıkmaya başlayacak mesela lost.
ben de çok dizi izleyen birisi değilim.yani lost tarzında bir dizi öneremiyorum. muhakkak bir sürü öneri gelecektir. onun dışında belki the black mirror size sıra dışı gelebilir.

  • rakicandir  (28.03.15 00:35:56)
lost kalitesinde gizemli bir dizi yapılmadı. o yüzden ona benzer bir dizi öneremiyorum.

  • thracian  (28.03.15 00:58:26)
the leftovers daha iyi tanımlanamazdı herhalde

  • k dot  (28.03.15 01:33:25)
black mirror kesinlikle

  • yetkili birine benzeyen abi  (28.03.15 02:27:23)
Continuum

  • sirena  (28.03.15 04:44:50)
Fringe izleme. Zaman kaybı. Utopia var. 2 sezon çıktı 12 bölüm .3 . Sezon belli değil çıkmaz belki ama çok sağlam dizi. Fargo ve true detective izle derim ben. Kalite üst seviyelerde

  • nucleon  (28.03.15 10:57:50)
bildiğim kadarıyla lost kadar ileriye ve sonra da geriye referans veren bir dizi yok o nedenle gizem unsuru açısından bu boş bir arayış olur gibime geldi.

onun dışında fringe+1

not: az bildiğim de diğer bir gerçek. person of interest vb şu başlık altında izlemediğim bir sürü dizi var.
  • godoşu beklerken  (28.03.15 11:02:59)
tüm öneriler için teşekkürler.

yalnız ben şu fringe meselesine takıldım. ortalama bir yorum yok. kiminiz efsane diyor kiminiz tahammül edilmez. :) uçuk bir dizi herhalde ama denemek şart ben de hoşuna giden kesimden olurum belki.

@mysticriver

game of thrones'u izliyoruz, yeni sezonu bekliyoruz 10 aydır az kaldı. :) sağolun öneriniz için.
  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (28.03.15 16:24:50)
muhtemelen izlemişsinizdir ama film olarak the prestige'i de söylemesem içimde kalır.

  • uuth  (28.03.15 16:32:40)
@uuth nolan'ın her filmini hatmettim teşekkürler :)

  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (28.03.15 18:58:15)
fringe yaramaz, o kadar izliyorsun, bir şeyler olacak gibi oluyor, tamam işte dizi bu diyorsun sonra patlıyor.
konuyu bağlayamadılar, çok bozdu, sonra bitti.

şimdi 12 monkeys izliyorum, zaman yolculuğu vs, iyi gibi dizi, fargo ve true detective bilim-kurgu vs yok ama, gizem ve sürükleyicilik hat safhada.
strain ve extant ı da izle derim, özellikle strain, ama bunlar lost tarzında değil yazmışken söyleyeyim dedim...
  • nucleon  (28.03.15 19:14:26)
@nucleon

true dedective zaten izleyecektim ama daha ilk sezonu bitti ve bölüm sayısı da az boşlukta kalmak istemediğimden başlamıyordum. fargo da watchlist'te ama daha fırsat olmadı.

12 monkeys demişsiniz zaman yolculuğu falansa o zaman twelve monkeys filminin dizi uyarlamasıdır. çok sevdiğim bir filmdi, göz atabilirim. teşekkürler.
  • itinayla bozuk kafa tamir edilir  (28.03.15 19:21:33 ~ 23:50:49)
evet, filmle aynı konu 12 monkeyste,

true detective ve fargo da 2. sezonlar ilk sezonların devamı niteliği taşımayacak, o yüzden bekletmenize gerek yok, sezon sonlarında o sezonki olay sonuçlanıyor, yeni sezonda farklı zaman diliminde farklı kişileri işleyen olaylar anlatılacak, konu bağımsız gibi
  • nucleon  (28.03.15 19:48:15)
battlestar galactica. gizem-detay-teori üçlüsünü karşılıyor.

  • ben bilmem moderator bilir  (29.03.15 23:02:24)