Squat komik mi?

Haftada üç gün salonda squat çalışıyorum izlediğim program gereği. Geçen gün set arasında bi arkadaşla karşılaştık. "Squat mı çalışıyon" dedi, sonra bi şey anlamamı bekler gibi gözümün içine bakarak güldü. Nooldu dedim gülümseyerek, yok bi şey işte iyi egzersiz tüm vücudu çalıştırıyo falan dedi, olayı kapattı.

İngilizce kaynaklardan araştırdım ben, gerekli olmasından başka bi şey okumadım. Bilmediğim bi geyiği falan mı var?

hayır komik değil ama squat ve twerk son dönemde birbirine çok fazla bağlandı. bu yüzden her squat yapanı tanga giyip twerk yapacak sanan "bağzı" abaza kardeşlerimiz var.
hoş twerk'ün bence kötü bir yanı yok. ama işte... abazalık değişik bir insan çeşidi.

edit: tangay yazmışım lan :D
  • Tears of Devil  (20.03.15 10:24:56 ~ 10:31:10)
Kalçayı şekillendirmek için tavsiye edilen egzersizlerden biri olduğu için böyle saçma bir tepki vermiş olabilir.

  • chavezding  (20.03.15 10:25:03)
Göte odaklanmış.

  • arnold schwarzeneger  (20.03.15 10:28:12)
Vay göt

  • grv  (20.03.15 10:33:10)
göte göt demiş

  • t joe  (20.03.15 10:42:10)
başlığı okuyunca spor salonunda beni gören biri mi acaba dedim ya, evet komik ya yaparken utanıyordum hatta başalarda.

  • ileridemokrasi  (20.03.15 10:45:51)
ağırlıklı mı ağırlıksız mı çalışıyorsun?

  • ytse jam  (20.03.15 10:59:50)
Kalcani niye sekillendiriyon qizz ;);););) yapmis. Mallik

  • dieselsingle2  (20.03.15 11:05:58)
Erkeğim hanımlar beyler.

Ağırlıklı çalışıyorum. 60 kg'da falanım şu sıralar. Her hafta 5-8 kg arttırmak hedefim.

Lan tevekkeli salonda benden başka squat yapan yok. İbne diycekler korkusu. Sikerler.
  • grv  (20.03.15 11:15:28)
Esasında Ass To The Grass formunda yapmadığınız sürece, yani götünüzü olabildiğince aşağı düşürmediğinizde, ki ben görüyorum böyle yapan kimse yok. Squat götünüzü çok fazla etkilemiyor. Yani "Götüm Breazilyalı hanım götü gibi olacak" diye korkmanıza gerek yok. Parallel Squat yapmaya çalıştığınızda da, ki bu da doğru yapıldığında daha çok quadriceps kaslarını ve hamstring kaslarını etkiler fakat bunu da doğru yapan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez, o yüzden genelde diz ağrısı çekersiniz. Yani bu da götünüzü çok etkilemez. O yüzden korkmanıza endişe etmenize gerek yok. Asıl endişe edilecek şey "Lan ben dizlerimi elime almadan bu hareketi nasıl yapabilirim" olmalı. Asıl kritik mesele o çünkü.

  • angelus  (20.03.15 11:56:35)
evde yap abi squatını çok istiyorsan.

  • liriamer  (20.03.15 12:04:12)
Valla hangi uluslararası yazıyı okuduysam hepsi squatın en temel vücut geliştirme hareketlerinden biri olduğunu sebepleriyle açıklamışlar. Önemi üstünde sayfalarca durulan kitaplar var. (bkz: starting strength) Şu durumda üç beş apaçi beni gey sancak diye çekinip saklancak değilim. İstiyolarsa ibne diye alkış tutsunlar aminum.

  • grv  (20.03.15 12:54:12)
bir sonraki sefer yanına tüfek al giderken,

sonra salonun ortasına gec ''tufegi yukari kaldirma ve comelme'' diye bağır herkes duysun. sonra kim gay kim değil anlasınlar.

(bkz: ordu jimnastiği)
  • t joe  (20.03.15 13:29:43)