Fırında ne yapılabilir

Fırında(mikrodalga değil) herhangi bir uğraş gerektirmeyecek hazır alınıp yapılabilecek neler var dostlar?

pizza yapılır. hazır dondurulmuş pizza.

  • platoniclover  (18.03.15 15:44:17)
Fırın poşeti al,

Kemiksiz / Kemikli tavuk al.
tavukları ufak parçalara böl, tavukları yıkayıp fırın poşetinden çıkan baharata bula. Tavukları fırın poşetine koy. fırın poşetini kürdanla 3 4 yerinden del.
Fırını 200 dereceye getir, Tavuğu koy
30 dk pişsin.

( Tavuğu sodaya da yatırabilirsin, biraz bekleyebilirsin. Bildiğimiz soda )
( biraz patates kesip koyabilirsin )
  • ardolf rendall  (18.03.15 15:45:17)
Güzel bir sosla tavuk baget yapılabilr. Hazır köfte alıp yanına patates doğrayıp salçalı suyla fırınlayabilirsiniz. Fırın poşetinde baharatlayıp bütün tavuk bile pişirebilirsiniz.
İsterseniz dondurulmuş hazır gıdaların bir çoğu fırında yapılabiliyor zaten pizzadır börektir.

@seyduna patates diyince aklıma şu tarif geldi, üşenmezseniz mutlaka deneyin gerçekten çok lezzetli oluyor. patatesleri halka halka dlimleyip tepsiye dizin. Bir kapta bir paket kremanın içine bir adet tauk bulyın rendeleyin. karıştırın. Bu karışımı patateslerin üstüne yayın fırına erin. Üstü kızarana kadar pişirin. Tam bir kalori bombası ama çok lezzetli oluyor :)
  • kaffle  (18.03.15 15:46:04 ~ 16:01:35)
bim suflesi

  • neseranni  (18.03.15 15:47:04)
patlates alakalı olan her şey güzel oluyor hacım.

  • seyduna6687  (18.03.15 15:50:13)
Patatesleri iyice yikayip kabuklarini soymadan elma dilim kesin. Istedigin baharatlar ve biraz yag ile karistirin. Firin posetine koyup pisirin,cok guzel oluyor.

  • ruhi mucerret  (18.03.15 15:59:18)
milföy içine kaşar oyş.

  • odetojoy  (18.03.15 16:00:39)
lavas ustune sucuk kasar
mantar icine kasar

  • jimicik  (18.03.15 16:17:51)
pizza (hiç zor değil max.15 dk. hazırlarsınız) envai çeşit börek (hazır yufkadan) fırında patates (kaşarlı/kremalı) tavuk/köfte/balık. ve daha bissürü bissürü şey. tamamen becerinize kalmış. afiyet olsun efem :)

  • kakao  (18.03.15 16:23:40)
@ardolf rendall a ekleme yapmak istiyorum. fırın poşetinden baharat çıkmıyor. fırında tavuk çeşnisinden fırın poşeti çıkıyor.

donmuş patates al. yağ, baharat ve tuz ile karıştır. fırın kağıdı sürülmüş tepsiye koyup en yüksek ısıda fırına ver.

donmuş ürün reyonu dostundur, unutma.
  • inheritance  (18.03.15 16:25:29)
Bak bu aksam yapacagim tarifi vereyim sana; firinda kabak mucver.

2 kabagui rendele, 1 yumurta, 1 yemek kasigi un, maydanoz, dereotu, biraz taze soğan (opsiyonel) ekle. Varsa pirasayi da minik minik dograyabilirsin. Karabiber, tuz, zeytinyağı da koyduktan sonra bu karisimi bir borcama dok. Ustune biraz da kadar rendele. 180 derede pisir. Acayip guzel bir yemek oluyor.
  • fraise  (18.03.15 17:05:20)