Kıza söylesem mi?

Çok kısa yazacağım, tavsiyeye ihtiyacım var.

Bir nişanlı çiftimiz bir de ben varım. Erkeği ve kızı ayrı ayrı ortamlardan tanıyorum. Hatta kızla sadece facebook üzerinden ekliyiz. Ama bu çiftimiz benim onların çift olduğunu bildiğimi bilmiyor. Neyse dün erkek olanla fb üzerinden biraz sohbet ettik ve sevgilisini yada işte nişanlısını sürekli aldattığını ve işte bu yasak durumdan zevk aldığını ama kızın iyi bir kız olduğunu söyledi. Bu durumda ben kız arkadaşına bu durumu bildirmeli miyim? Dediğim gibi kızla da pek muhabbetim yok, sadece fb üzerinden biraz konuşmuştuk. Ama çocukla olan yazışmalar var elimde.

soyle bilsin,

  • harakii  (11.03.15 10:16:05)
erkekle arkadaşlığını sürdürmenin sana olağanüstü bir çıkarı yoksa bildir. hatta her türlü bildir. screenshot al gönder kurtul. nişanlı diyorsun evliliğe çok yakın demektir ki boşuna masraf yapmadan bilsinler.

  • prodeq  (11.03.15 10:44:16)
karışma millete.

  • fransizkalanadam  (11.03.15 11:15:37)
Eğer sen o kizin yerinde olsan gerçeği bilmek ister miydin yoksa bu bilginin senden saklanmasını mi isterdin?

Ben olsam bilmek isterdim. Fake bi hesap ac. Oradan ekran görüntülerini gönder.
  • elorelia  (11.03.15 11:18:03)
söyle ya, deli misin, yazık değil mi kızcağıza?

  • maviyesilalgler  (11.03.15 11:19:38)
soyle net!
baskasinin iliskisine karisma konusunda ise su sekilde dusunulebilir. sokakta tanimadiginiz biri digerine siddet uygulasa mudahele etmeniz gerekir degil mi? cunku dayak istenmeyen bir durum. peki aptal yerine konmak da oyle degil mi? fiziksel degil duygusal bir yara var ortada sadece.

ama bu gonul islerinde neyin nasil gelisecegi belli olmayacagi icin, aciktan degil de, baska bir arkadasindan rica ile kisiye durumu bildirsen daha iyi olabilir.
  • jimicik  (11.03.15 11:25:48)
ooo ispikçi notunu düştüm

  • mülteci isteklerim oldu ara sıra  (11.03.15 12:36:36)
bence kötü insan olmayı ve bu çiftle aranın bozulmasını göze alabiliyorsan kesinlikle söyle. ama söylerken oo seninki neler yapıyormuş şeklinde değil, bana böyle dedi, aslı var mıdır bilmem ama haberin olsun falan gibi yuvarlak laflarla söylersen, adamın aramızı bozmaya çalışıyor kartını elinden almış olursun. yoksa direkt seni kötü yapıp bin türlü yalanla işin içinden çıkabilir.

  • freya  (11.03.15 13:00:27)
sanane benim nişanlımdan/sevgilimden diyebilir. bulaşma.

  • dokuzonbeş  (11.03.15 13:12:21)
sonunda kötü kişi sen olursun, bulaşma bence.

  • teknikekip  (11.03.15 13:15:14)
Onlar barışır, kız affeder vs kötü sen olursun

  • shejia  (11.03.15 13:25:26)
sana söylensin ister miydin, düşün, sonra da söyle - ha nasıl söylersin orası ayrı bir konu.

  • kulkke  (11.03.15 13:26:50 ~ 13:58:22)
Ben başkalarının ilişkilerine müdahale etmem, edemem daha doğrusu.

Mesela geçenlerde şöyle bir olay yaşandı bizim ofiste. Ben bir de part-time çalışıyorum yani burda. Düşünün full time olsa neler göreceğim. Çalışma arkadaşlarımdan birinin eşi diger bir çalışma arkadaşıma, , facebooktan ilanı aşk etmiş. Düşünün artık eşinin iş arkadaşına. Arkadaş kadını Facebooktan engelledikten sonra, bir süre whatsapp tan tacize devam etti. Çocuk ne yapacağını şaşırmış yana yakıla bana danıştı. Hiç bir ilgi göstemediği ve arkadaş ortamında bir, iki kere kere gördüğü bir kadın yalnızca.kadın bunu facebookta eklemiş. Kocasına duyurmadan kadını usturupluca kendinden uzaklaştırdı. Düşünseniz iki de çocukları var. Aman dedim, noolur kocasına duyurmayalım. Söyleyemdik yani.

Bir de yine iş yaptığım kameraman arkadaşlardan biri, geçenlerde genç bir kızla bizim ofise geldi. Daha ben bir şey sormadan (ki aklıma yanlış bir şey gelmemişti) yaa bu kızcağız benim asistanım ehehe ama sen yine de eşime söyleme filan dedi. Bak şimdi karısını tanıyorum, ha arkadaşım mı eşi, değil. Karışmadım bir şey söylemedim. Burnumu sokmam yani. Öyle bir hak görmüyorum kendimde.
  • old possum  (11.03.15 13:44:51 ~ 13:45:59)
Senin ispiyonladığın belli olur, eleman sana patlar. Öyle bir yol seç ki, kız kendi kendine öğrenmiş olsun. Kıps.

  • yirmisantim  (11.03.15 13:45:01)
şöyle bakıyorum da çok çakal var aranızda

  • mülteci isteklerim oldu ara sıra  (11.03.15 13:46:44)
sen müdahale et. evlilerin işine karışmakla aynı değil bu. birini büyük bir yanlıştan döndüreceksin.

  • prodeq  (11.03.15 14:11:03)
Soyle. Barissalar ve kotu insan sen olacak olsan bile soyle. Kizin bilmeye hakki var.

  • pinkpeony  (11.03.15 14:30:37)
aynı durumu yaşadım.

erkek tarafı çok yakın arkadaşımdı, hatta o ara beraber yaşıyorduk. kız arkadaşıyla da erkek aracılığıyla tanışmıştım. erkek tarafı "çok seviyorum, aşığım." nidalarında geziyordu ama arkadaş çevresinde de şu kızla şöyle yaptım, bu kızla böyle yaptım diye geziyordu. ben de yakın arkadaşım olmasına rağmen kıza söyledim. ayrıldılar ama kötü olan ben oldum, kız bana baya bir nefret besledi ve konuşmamaya başladı.

"çok seviyorum, aşığım." durumu nişanlı olmaktan daha hafif bir durum. yani, büyük ihtimalle kötü olan sen olursun ama söyle. erkeğe de iyilik yapmış olursun zaten. evlendikten sonra o zevk yerini suçluluk duygusuna bırakacak, sorumluluk hissiyatı bitirir onu.
  • eys of speyds  (11.03.15 15:31:13)
karış, söyle. 'kız iyi kız' diyormuş bir de, lütfetmiş hayvan.
söyleyemezsen ver adresi ben söyleyeyim.

  • raavann  (11.03.15 15:38:55 ~ 21:51:16)
Evet, söyleyin. Kötü olan siz olsanız ne olacak? Doğru olanı yapmış olacaksınız, önemli olan da bu.

Yakalanmak istiyor ki aldattığını anlatıyor... Madem yapıyorsun bari anlatma, bari kız için enayi dedirtme... Pislik adam hak ediyor ispiyonlanmayı.
  • whimsical  (11.03.15 16:39:34)
Adam bunu defalarca yaptıysa kızın anlamamış şüphelenmemiş olması çok düşük ihtimal. Kız sence nasıl biri aman yeter ki evleneyim modunda mı yoksa adamı cidden seviyor mu? Adam anlatırken sen ne tepki verdin?

  • apartman teyze  (11.03.15 16:56:46)
bana böyle bişey yapılsa bilmek isterdim. çünkü bu durumda kız aptal yerine konuyor. nasıl anlatırsınız bilmem. kız ne kadar olgundur onu da bilmem.

ancak ben olsam kıza screenshotları göndererek konuşurdum. sonra derdim ki ben bu adamla bu hareketinden dolayı daha görüşmek istemiyorum. böyle bir şey dediğim için sen de görüşmek istemezsen görüşme. bana yanlış gelen bu durumu iletmek zorunda hissediyorum kendimi. gerisi size kalmış.

sen karışma diyenler olmuş, tamam etrafımızda gerizekalı çok insan var "sana ne benim nişanlım" diyecek veya sen aldatmışsın gibi sana parlayacak olan. ama bir yandan normal, durumun farkında olmayan ve farkında olsa hayatı değişecek bir insan da olabilir. o yüzden ben salak biri olması riskini göze alır söylerdim.
  • pokerface  (12.03.15 15:12:43 ~ 15:14:39)