100.000 TL için iyi bir faiz oranı talep edilebilir mi bankalardan?

Bir yakınımın bu kadar parası var ve vadeli hesap açarak değerlendirmek istiyorum. Faiz oranları düşük. Bankalara sorsak mesela, ne kadar verirsiniz, diye... Nasıl olur?

Nasıl hareket etmeliyiz? Yol gösterebilir misiniz? (İstanbul'dayız.)

Burada tüm bankaların faiz oranları mevcut: mevduat.bigpara.com

Net getiriyi de hesaplayabiliyorsunuz aynı sayfadan.

Vadeye göre faiz oranları değişiklik gösteriyor, onu takip etmek lazım. Mesela 31 gün vadeyle 8,5 veriyorsa, 32 günde 9 verebiliyor. Müşteri temsilcisi bilgilendiriyor faiz oranları hakkında eğer isterseniz.
  • whimsical  (09.03.15 23:08:44)
100.000 tl özel faiz oranı almak için az bir ücret. özel bankacılık müşterilerine fazla faiz veriyorlar mesela yapı kredide ama onun için de en az 500.000 tl olması gerekiyor hesabında. daha fazla para varsa hazineden özel oran alıyorlar.

  • sta  (09.03.15 23:08:52)
100bin çok bir para değil özel faiz almak için ama yine de bankalara sorabilirsin.

  • sehpa fx350  (09.03.15 23:10:23)
Enpara 820 TL veriyor.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (09.03.15 23:13:14)
Vezneye gitmeden kendi masasında çalışan personelle (müşteri temsilcisi sanırım adları) konuşabilirsiniz.
Geçen ben de böyle bir işle uğraştım, üç beş bankaya sorduk. içlerinden Finansbank daha iyi bir rakam söyledi.

  • firez  (09.03.15 23:22:00)
@firez +1.

birkaç bankada müşteri temsilcisi dolaşmakta fayda var. ben daha düşük bir miktar için dolaşmıştım, en yüksek verende karar kılmıştım.
  • bacardicola  (09.03.15 23:27:25)
Standart 32 gün vadeliler için ben de biraz araştırmıştım, bu kadar para için pazarlığa en açık sanırım denizbank, zaten onun e-vadeli oranları enpara ile rekaber edebilecek seviyedeydi en son. Finansbank 80000'e şubede 9 teklif etmişti zaten internet bankacılığı 9,5 veriyordu.

Bunun dışında büyüklere değil küçük bankalara uğrayın mesela odeabank, burganbank, tekstil bank gibi.
  • atom karincanin torunu  (09.03.15 23:28:59)
5 bankanın 5 ayrı şubesine sorsan 25 birbirinden farklı faiz oranı alırsın. Uğraşmayayım dersen Enpara'ya, Finansbank'a güvenmiyorsan Nuvo'ya yönelebilirsin.

  • kingdom of rust  (10.03.15 00:00:54)
bir de tabi ilk ay hoşgeldin faizi veriyorlar yani oran yüksek oluyor sonra düşürüyorlar o faizi özel faiz oranı almıyorsan ki 100.000 tl ile zor alırsın.

  • sta  (10.03.15 00:05:46)