tchibo / şubeden şubeye değişen uygulama

dün sözlükte cafissimo picco adlı ürünün piyasadan çekildiğini, kronik bir sorunu olduğunu ve tchibonun bir üst modeli ile değişim yaptığını öğrendim. bu bilgiyi veren kişi ile de iletişime geçtim ve kendisi dışında başkalarının da bu değişimi yaptığını öğrendim. internet üzerinde başka mecralarda da buna yönelik yazılar var.

bana doğum günümde hediye gelmişti kendisi ve bu zamana kadar 2 kez kullanabildim. dolayısıyla benim ürünümde henüz bir sorun yok ama sorun zaten ilerleyen zamanlarda ortaya çıkıyormuş. her neyse ben de bu kampanyadan yararlanayım dedim ama bulunduğum şehirdeki mağaza sabah aradığımda öyle bir uygulama yok dedi, akşam aradığımda aradaki farkı verirseniz üst modelle değişim olur dedi. müşteri hizmetleri böyle bir uygulama asla yok dedi, antalyadaki mağazada üründe sorun varsa değişim yaparız dediler. wtf?

böyle bişey olabilir mi? napmak lazım?

Franchise magaza ise ondan olabilir, bazi markalarda yasanabiliyor. Bence genel merkezi arayin. Onlar sizi yonlendirsin. Ulasamazsaniz da facebook'tan yardirin direkt yanit verirler :)

  • bradshaw  (03.03.15 19:35:48)
hayır o yazarın yazdığı yazıyı da okumuştum, saçma bir serzenişte bulunuyordu, adamların piyasadan falan çektiği yok, yalnızca ürün sorunlu ise sorunsuzca geri alıyorlar anladığım kadarı ile ve buna geri çekmek diyemeyiz.

ha makina arıza çıkaracak diye korkuyorsanız gidin arızası var diyin ve değiştirilmesini yine talep edin tabii, keza anladığım kadarıyla dandik bir makina ve bunun onlar da farkında.
  • bosver nicki  (03.03.15 19:40:18)
@boşver nicki, hayır adamlar piyasadan çekmiş durumda. şu an ürün satışını durdurmuşlar ve antalya/istanbulda bu değişimi yapanlar var. ve sorun kronik olarak belirtilmiş pek çok yerde.

  • tuborg yesili  (03.03.15 20:01:53)
tamam anlıyorum, adamlar üretimini bile durdurmuşlar kronik sorun çıkartıyor diye ama geri topluyoruz ürünümüzü demedikten sonra, adamlara niye haber vermiyorsunuz demek biraz saçma.

bence de dürüst olanı bu kadar sorunlu bir ürünü, üretimini durduruyorsan eğer geri toplatmaktır, ben de onları savunmuyorum hiçbir şekilde ama adamlar kapitalist, bunu tercih etmiyorlar doğal olarak.
  • bosver nicki  (03.03.15 20:12:18)
@bosver nicki evet haklısın da benim takıldığım nokta şu, bir uygulama ya vardır ya yoktur. aynı gün içerisinde aynı firmadan farklı cevaplar almak bana tuhaf gelen. sağlıklı bilgi edinememek yani.

  • tuborg yesili  (03.03.15 20:27:45)
cihazda bir kalite problemi olabilir. bu da her ürünü etkilemiyor olabilir. bu durumda sorunlu olan ürünleri değiştirmeleri çok normal. ürününüzde herhangi bir sorun yoksa, yaptığı kahveden memnunsanız ne yapmak istiyorsunuz anlamadım. zorunda değiller tabi ki sorunsuz bir ürün için.

edit: sıkıntınız bilgi kirliliğiymiş. yapılacak pek bir şey yok gibi.
  • prodeq  (03.03.15 20:33:12 ~ 20:34:18)
benim elimdeki ürün sorunsuz çünkü çok yeni ve sadece 2 kez kullandım, yaşanan sorun ise makine kullanıldıkça ortaya çıkan bir sorunmuş. ürünü piyasadan da çektiklerini görünce işkillendim açıkçası.

  • tuborg yesili  (03.03.15 20:36:52)