Eski Ekran kartlarını bilen?

Merhaba öncelikle,

Ofiste kullandığım bi bilgisayar var.

ekran kartı: Gforce FX5500 256MB 128 Bit
ram: 1.5 GB

Sorun şuki 360piksel üstü videoları açınca takılıyor, senkron gidiyor.

Diyorum ki benimkinin 2-3 üst modeli ikinci el bi ekran kartı bulabilirsem en azından 480-720p'e kadar videoları takılmadan oynatır mı?

Bir de bu tip eski ekran kartlarının tipi-modeli piyasada ne olarak geçer?

AGP 8X olarak aramayı deneyin.

  • storax  (01.03.15 20:21:05)
Agp slotuna takılır onlar. Onun üstü 6000 ve 7000 serileri. O kart fx5200 ile birlikte döneminin efsanesi ayrıca :d pci express değil agp kart alman gerekli.

  • Tears of Devil  (01.03.15 20:22:35)
@storax ve @ Tears of Devil , abi harikasınız çok teşekkür ederim ((:

  • psmstc  (01.03.15 20:28:22)
HD 4670 Agp versiyon var o boarda takılabilecek ama genel olarak o sisteme para harcamak akıl karı değil. ikinci el sitelere, ebay'a vs bak istersen. fx5500ü koleksiyona katmak üzere talibim bu arada kullanmayacaksan.

  • rygard  (01.03.15 20:44:16)
BBu ekran kartının 720yi hatta 1080ği çalıştırablmesi lazım.

SOrun cpu da gibi. BUnu anlamak için vidyo seyrederken görev yöneticisinden bakabilirsin cpu kullanımına, %90 üstü diye tahmin ediuyorum. EN az p4 2.8 ya da dual core olmalı diye düşünüyorum.

Eğer cpu değilse sorun, driverdan ya da fanın paslanmasından filan olabilir.

AGP 8X gpu, ekran kartı olarak geçiyor o modeller de. Anakartla uyumsuzluk ypar mı, ya da çok farkeder mi bu modele göre emin değilim.
  • Cursed Chico  (01.03.15 21:46:33)