akrilik boya için kağıt seçimi ve baskı meselesi!

merhabalar,

elimde içi boyanacak bir resim/çizim var.
boya işleminin sonucu, renklerin canlılığı ve kullanım kolaylığı açısından akrilikle boyanmasına karar verildi.

fakat bu resim daha sonra çerçeveleneceği için basit bir dosya kağıdına basılsın istemiyoruz.

ozalitçilerde resim kağıdı, karton ya da mukavva benzeri, daha tok bir dokusu olan ve çerçevelendiğinde fonu dümdüz beyaz kağıttan daha şık duracak bir şeyin üzerine baskı yaptırmak mümkün olur mu?

yani bunu ozalitle halledebilir miyim, yoksa normal şekilde bastırıp, üzerine uygulama yapmak istediğim şeye kopyalamak daha mı doğru olur?

schoeller ya da canson tarzı kalın bi kağıda bastırabilirsin bence. dokulu olduğu için de daha güzel olur. hele bembeyaz değil de kremimsi alırsan tadından yenmez <3

  • dedi ayca  (21.02.15 17:38:40)
bristol ya da maket kartonu deneyebilirsiniz.

  • tirt star  (21.02.15 17:56:19)