Iç Güvenlik Yasa Tasarısı

eksisozluk.com

Merhabalar,
Ekşi sözlükten entry paylaşmayı bilmediğimden direk linki yapıştırdım,pardon.
Sorum bu entry ile ilgili. Burada arkadaşımız çok güzel şekilde anlatmış. Anlamadığım bilmediğim bir çok durumu anladim okuduktan sonra. Fakat aklima takılan bir kısmı var. Denilene göre kanunlar anayasaya ve insan haklari sözleşmesine uygun olmalıdır. Öyleyse çıkarılmak istenen bu iç güvenlik yasa tasarısı insan haklari sözleşmesine uygun olmadığından reddedilebilir. Yani bizi anayasadan da koruyan üst bir kademe var, bu konuda endişelerimiz azalabilir mi?
Yoksa ikdidar bunada bir kılıf uydurur mu?
Ne diyorsunuz?

aynen bunu ben de anlamadım, maalesef cevabım da yok, son cevaplananlarda görünsün diye up'layayım dedim yazdım. ateistler göreve.

  • der meister  (21.02.15 13:33:39)
endisenı azaltacak kadar kanuna rıayet eden bı ulkede yasamıyorsun? devletın bızzat delil ureterek ınsanların hayatını kararttıgını okumuyor muyuz?

neyın kafasındasınız ?
  • bryan fury  (21.02.15 13:38:03)
aihm zorunlu din eğitimini insan haklarına aykırı bulmuştu.
sonuç ne oldu, zorunlu din eğitimi artarak devam ediyor.
zorunlu olmasa, mecbur "seçmeli" olur. çare çok.
  • titiraprap  (21.02.15 13:39:29 ~ 13:40:36)
yasa geçerse artık endişelenecek çok da bir durum kalmayacak açıkçası. Sokak çatışmalar ile karşılıklı öldüreceğiz, öldürüleceğiz. Anayasa yok, yasa yok zaten. Bir noktadan sonra varmış gibi davranmanın anlamı da kalmayacak.

  • rygard  (21.02.15 16:23:29)
Son sözü halk söyleyecek. Bugün her yerde eylemler var. Ve muhalefet de güzel bir şekilde birleşti. Sıkıysa çıkarsınlar.

  • Cursed Chico  (21.02.15 17:46:45)
sanıyorum ilk defa muhalefeti bu denli tek yumruk görüyoruz. mhp ile hdp'yi aynı noktada buluşturdu resmen.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (21.02.15 17:52:42)
Tasarının ilk on maddesi kabul edildi.Bu sabah 5 itibariyle.

  • kismisolungac  (22.02.15 07:44:22)