acil kombi için yardım

arkadaşlar selam,
yeni evimize taşındık ancak kombiyi bir türlü açamadık. gece kalabilmemiz için yardımınıza ihtiyacımız var.
resimdeki kırmızı ışık yanıp sönüyor. aynı şekilde dijital ekrandaki basınç göstergesi de (3 çubuk var) yanıp sönüyor. her türlü şeyi denedik ama bir türlü çözemedik. bi yardım ederseniz çok sevineceğiz.
şimdiden teşekkürler.

Ben de tasindigim ilk gun calistiramayip buraya yazmistim nasil olacak diye.

restart yapmayi denediniz mi.
  • kutsalbok  (12.02.15 20:15:19)
bu markayı bilmiyorum, ilk aklıma gelen neden, sistemde su basıncı yetersiz olabilir. genelde 1.5-2 bar arasında olması isteniyor. alt taraflarda bir su basınç göstergesi ve vanası var mı? Eğer basınç düşükse azıcık vanayı açıp basıncı yeterli seviyeye getirince tekrar deneyebilirsin.

goggle'da hatayı arattınız mı?
lynx kombi kırmızı ışık diye aratınca bir takım sayfalar çıkıyor, bir bakın derim.
  • puc  (12.02.15 20:19:13 ~ 20:19:45)
@kutsalbok, evet denedik ama maalesef.

  • tannen  (12.02.15 20:19:30)
3.5 bar çok fazla. Banyoda falan tahliye musluğu olması lazım. 1.5 civarına gelene kadar suyu boşaltınız.

  • heritage  (12.02.15 20:19:41 ~ 20:20:32)
@puc, su doldurulması gerek altında mavi bir vana var demişler. onu bir yöne çevirince su akıyor. diğer yana hiç çevrilmiyor.
@heritage, 3 çubuk yanında 0.5 bar yazıyor. suyu boşaltmaktan ziyade doldurmamız lazım sanırım ama dolduracak vana dönmüyor.

  • tannen  (12.02.15 20:24:55)
Evet o zaman 1.5 seviyesinde dolması lazım.

şu resim geçerli mi acaba?
bahcelievlerferroliservis.com
  • heritage  (12.02.15 20:35:01)
kombin yapmak için gelmiştim. kombiymiş. bi baktım bizim kombinin aynısı. yardımcı olamicam ama üstteki bizim güneşin üstünde alttaki şey de ecodaymış. öyle yapın sonra basınç düşünce *-*

  • dedi ayca  (12.02.15 20:44:44)
resimdeki mavi vanayı bulduk. açtık. şarıl şarıl su akmaya başladı. baya bekledik. su hiç azalmadı. sonra kombiye giden vanaları kapattık. su kesildi. hiçbir şey anlamadık ya.

  • tannen  (12.02.15 20:45:21)