Kitabın korsan olup olmadığını anlamak

Piyasada sadece 2 yerde bulunan bir kitabı Gittigidiyordan satın aldim. Kitap elime ulasti, kitabın faturası var faturada sirketin web adresi falan da var online kitap sattıkları ancak sitelerinde satin aldığım kitap görünmüyor. Kitabı inceledim karar veremedim orijinal olup olmadigina. Sizce kitabin faturası, sirketin web sitesi, fiziksel adresi olması orijinal olması için yeterli midir?

yayınevini arayıp sorabilirsin

  • neira  (12.02.15 13:45:26)
ben bugüne kadar gördüğüm korsan kitapları çok net anlayabildim hep. çok belli oluyor sanki baskısından kapağından kalitesinden. bence çok gereksiz kıllanmışsınız hocam.

  • loch ness  (12.02.15 13:46:39)
"Bandrol" denilen kursini etiket yoksa korsandir. Varsa, etikete bandrola iyice bakmak gerekir, sol yarisi parlak olmali.

  • pinocchio  (12.02.15 14:01:30)
boyle yanar döner bir bandrol olmalı üzerinde

  • yakuza123  (12.02.15 14:19:46)
bandrol ile anlayamazsınız.onları satın alıp korsan kitaba yapıştıran korsancılar da var.
soluk sayfalardan da anlayamazsınız zira kendim yky'de yky kitaplarını incelerken aynı durumu gözlemledim.
sonuç: %100 tespit edilemez bir durum.
  • rakicandir  (12.02.15 14:31:06 ~ 14:32:58)
her kitabın kendine özel bir bandrol seri numarası vardır. kitabın orjinalindeki bandrol seri numarasına bir kitabevinden bakın. sizdeki numarayla alakası yoksa korsandır. nerden biliyorsun derseniz hiç sormayın derim:)

  • mezarlik  (12.02.15 14:35:19)
foto atarsan anlayabilirim , ayrıca korsan kitapların %99unda sayfalarda yazılar kayık oluyor bu hiç değişmedi , okurken rahatsız edici derecede belli ediyor.

  • docrivers  (12.02.15 14:38:01 ~ 14:38:30)
sayfanın kalitesizliğinden baya anlaşılıyor bir kere. kitabın kapağı da bir tuhaf oluyor, resim varsa net gözükmüyor, hafif flu görünüyor. baskı hataları fazlasıyla belirgin. kitabın dikiş yerlerinde de orantısızlık hakim, kitap yamuk yumuk çıkıyor. içinde de bazı sayfalarda yazılar birbirine geçmiş olabiliyor. sadakatsiz'in de dediği gibi kimi yazıların mürekkebi soluk oluyor.

  • grace margaret mulligan  (12.02.15 14:38:18)
@loch ness çok kitap kurdu değilim o yüzden çat diye anlayamıyorum ben.

@sadakatsiz kitabın tüm sayfaları aynı mürekkep tonunda ama yazılar biraz açık renkli gibi

Kitabın basım yılı 2006, bandrolu var üzerinde ancak sol yarisinin bi farkı yok üzerindeki kırmızı yazının harfleri dağınık gibi biraz da üzeri çizik cizik gibi duruyor
  • opethian  (12.02.15 14:38:56)
@grace margeret mulligan dediklerinden sadece yazılarin açık renkli olmasi var o da tüm sayfalarda standart diğer koşullarda sıkıntı görünmüyor

  • opethian  (12.02.15 14:51:23)
Evet sanırım kitap orijinal herkese teşekkürler:)

  • opethian  (12.02.15 15:25:16)