bankaya verdiğim sözü tutamadım

kredim vardı. son ödeme tarihinin üzerinden daha 10 gün geçmeden aradı allahsız banka parasını istemek için, uyku sersemi öderim demişim. kaldı tabi, mesaj filan attılar bugün de, sözünüzdü, ödeyin diye... noolur şimdi?

yahu ödemeyecek halim yok, bir sonraki taksidin dönemi başlamadan öderim elbet ama bugün ödemeyedim işte... maaşım yok. noolur ki acep?

  • ruhi bir banyo  (11.02.15 23:37:50)
metin yok yaa şu an. ama geçen ay, bir sonraki dönem başlamadan bir gün önce ödedim zaten, onda sıkıntı yok normalde. ama ben bu sefer gün vermiş oldum. adamlar da bugün ikazlarını yaptılar sağolsunlar, bugün ödeyin diye, o iyi olmadı...

  • ruhi bir banyo  (11.02.15 23:42:36)
müşteri notun düşer. ama krediyi alırken o okumadan imza attığın sayfalarda yazan işlemler başlar. artık orada kaç gün yazıyorsa. faiz işler. belli günü geçince icra bölümüne geçer. sonra onu kapatmak için uğraşırsın. yani senn sözleşmene bağlı. ama bunlar tabi bankanın işine gelir. ödemediğin her gün onlara artı para.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (11.02.15 23:42:48)
bir şey olmaz yahu. faiz bindirirler. hukuki işlemler falan hemen başlamaz. 3. taksiti ödemezsen (3 taksit ödemezsen) hukuki işlem başlatacağız derler, gider yapılandırırsın onda da. o kadar çabuk olmuyor o işler. verdiğin sözün de bir önemi yok. ben açmıyordum bile telefonlarını. yani kısaca bir taksiti geciktirdin diye önemli bir şey olmaz. he ne olur?

-faiz koyarlar
-kredi notun düşer bir süre
-o bankadan kredi kartın varsa çirkefleşip kullanamaman için blok koyarlar.
  • f atih  (11.02.15 23:44:01)
"
NE ZAMAN YASAL TAKİP BAŞLAMAKTADIR?

Kredi borcu takibi 2 farklı yoldan gerçekleşir: İdari takip ve yasal takip. İdari takip bankalar nezdinde yürütülürken, yasal takip sürecinde olaya Merkez Bankası da müdahil olur. 90 Güne kadar olan gecikmelerde sadece faiz işler. Bu süre dolana kadar 3 aylık borç ödenirse” kredi gecikmesi” işlemi uygulanmaz. Eğer süreç başlarsa yeni bir kredi alamayacağınız gibi hesaplarınız da bloke olabilir.

Kredi borcu ödemesinin üzerinden 90 gün geçmesi durumunda yasal bir hak olarak borçluya ihtar çekilir ve 7 gün içerisinde borcun ödenmesi istenir. Bu noktada idari takipte başlamış olur ve banka borcun yine ödenmemesi durumda işi avukata devretmeden önce tüketici ile irtibata geçerek yeni bir ödeme planı oluşturmaya çalışır. Ancak tüketici buna yanaşmaz ise yasal takip başlar ve alacak mahkemeye taşınarak, icra takibi dahi başlatılabilir.
"
  • f atih  (11.02.15 23:47:42)
bankanın telefon açtığı toplam iki veya üç numara vardır.
onları cep telefonuna kaydet. sonra bloklamaya gel. o telefonlardan arandığı zaman hiç çalmayacak telefonun.

Sonra canın ne zaman istiyorsa o zaman öde. Adamlar parasını kurtarmak için endişeleniyor, sen neden endişeleniyorsun? Onların problemi, boşver.
  • rygard  (12.02.15 00:40:52)
3 aydır arıyolar beni.10 gün geçmiş bişey olmaz.o kadar kasma.daha yeni ihtarname gönderdi banka bana.kaç kez söz verip tutmadım.

  • nickimi yermisin  (12.02.15 01:03:36)