kadinlara soru - anne olma yasi

cocuk sahibi olmak konusunda
ne zaman cocuk sahibi olmak istediniz? belli bir yastan sonra belirdiyse kac yasinda "artik anne olmaliyim" dediniz?

icinizde hep var miydi ya da?

"su yasimdan once anne olayim" gibi bir arzunuz var mi? varsa kac yasi kendinize sinir koydunuz/ideal belirlediniz?

tesekkurler

anne olma isteğim hiç yok. anne olsam mükemmel bir anne olurdum ona hiç şüphem yok ama olmak istemiyorum.

  • rock n roll  (05.02.15 22:05:05)
32 yaşında anne olmak istiyorum. şu anda 31 im. seneye hazır olurum gibime geliyor. içimde hep yoktu yani şöyle hamile kalmak istiyorum ama doğurmak istemiyorum. sadece hamileliği yaşamak istiyorum. ama tabi sonunda doğacak bir çocuk var. çocuk sevmiyorum ama doğurduktan sonra hormonlarla elbet severim gibime geliyor uhrjdks

  • sta  (05.02.15 22:06:00)
bu sene başladı, yaş 26.

  • kayranin kedisi  (05.02.15 22:06:16)
Son bir yildir coşagelmis durumda.
26 yasim

  • cecilia  (05.02.15 22:14:58)
Cocuk cok buyuk sorumluluk. Hic bunu gozardi ederek "anne olmam lazim^^" duygusalliginda yaklasamadim. Kendi ailevi sıkıntılarim da bunda etkili olabilir.
bi gun belki ama iyi bir baba adayi bulana kadar hayir.
Yas 23.
  • rayde  (05.02.15 22:19:59)
daha önce hiç aklımdan bile geçmezken o coşma durumunu 28-30 arası yaşadım
hatta kronik bir hastalığım var, ilaç kullanıyorum ya anne olamazsam diye kendi kendime bi sürü skıntı bile çıkarttım (kullandığım ilaç o kadar aman aman riskli bişey değil aslında benim kuruntum)
kadınların bu konudaki her türlü düşüncesini mazur görürüm o yüzden
şimdi ne düşündüğümü ben de bilmiyorum ortalıkta bir baba adayı yok o belki yüzden sakin, dingin bir haldeyim biraz da koyverdim galiba :) bi plan yok.
  • niye ama  (05.02.15 22:20:03)
Son 5-6 aydir bahsettigin konulara iliskin sorgulamalar yapiyorum ama daha once hic dusunmemistim ve bi istegim yoktu.
yas 26

  • noexpectationsnodisappointments  (05.02.15 22:20:53)
Hiç. İlla olacaksa minimum 30. Araya kesinlikle girmemesi gerek.

  • Lim5  (05.02.15 22:25:12)
28 yaşındayım. bugüne kadar hiç anne olmak istemedim. hiç isteyeceğimi de sanmıyorum. hele ki 6 aylık bir teyze olarak durumun vehametini kendi gözlerimle gördükten sonra gönül rahatlığıyla asla diyebilirim

  • sheridans  (05.02.15 22:34:52)
Önümüzdeki hafta 21'e gireceğim. Elimde olsa hemen yaparım.

  • mornie  (05.02.15 22:40:31)
29'um sanırım son iki yıldır falan anne olmayı çok istiyorum. 35'ime kadar da olmalıyım diye düşünüyorum.

  • mor puantiyeli zebra  (05.02.15 22:44:09)
Hic istemedim, hala istemiyorum, isteyebilecegimi de dusunmuyorum
26 yasindayim

  • balpolen  (05.02.15 23:01:01)
Hiç çocuk hayali kurmamıştım , küçüklüğümden beri kedim köpeğim vardı. Evlendikten sonra da aklımda yoktu zamanla oluştu bebek fikri. 30 yasımda doğum yaptım . 35 i geçirmeyin derim duyurunun kadınlarına :)

  • lilidance  (05.02.15 23:12:20)
bana bağlı olacak bir canlının her ihtiyacı olduğunda yanında olabilmem için benim de her anlamda hazır olmam gerek tabi ki. uygun aday olduğu sürece 30 ideal yaş diye düşünüyorum

  • turuncu tonlarda  (06.02.15 01:18:57)
ilk cocugu 29'umda dogurmak istiyorum galiba. ikinci cocuk ise 32 fln.
belki de gec bile kaldik dogurmaya, genc anne olmak guzel olsa gerek ama iste omur boyu sorumluluk almak, kendi hayatimdan erken yasta feragat etmek biraz korkutuyor. o yuzden 29'u bekliyorum:)

yasim 25,5..
  • heygidim  (06.02.15 02:49:44)
yas:24. dunyaya cocuk getirmek de, anne olmak da istemiyorum gunumuz sartlarinda. ilerde istemekten de cok korkuyorum. cocuklari pek sevmiyorum, o acidan icim rahat su anda ama bazen benim bile bebeklere icimin isindigi vs oluyor, bir de iste ilerleyen yaslarda hormonlar yuzunden istemekten cok korkuyorum. umarim o donemi sirf hormonlar dogrultusunda aslinda istemedigim bi karar vermeden atlatirim :D objektif olarak bakinca da anne olmanin dogru zamani ile ilgili celiskili dusuncelerim var, cocuk acisindan dusununce arada az yas farki olmasi daha guzel geliyor (Gilmore Girls tarzi bi iliski), ama anne acisindan bakinca da genc yasta anne olmak kotu, her seyi yasayip, kendi hayatini bitirip baska biri icin yasamaya hazir olunca anne olmali bence bi kadin.

  • saçdemeti  (06.02.15 10:03:16)
23. 30'dan önce anne olmak istiyorum. hem aradaki yaş farkı çok olmasın, aramızda anlayışlar açısından uçurum olmasın diye hem de genetik olarak erken menopoza yatkınlıktan dolayı.

  • piremses  (06.02.15 10:13:42)
Yaşım 24. Anne olma isteğim hiç yok ama 30'dan sonra olmak istemezdim sanırım. Karışık işler valla. Amaan sağlıklı olsun da :p

  • pandispanya  (06.02.15 10:15:16)