Hamileyken midye yemek

Az önce midyeye aşeren arkadaşım ona midye kargolamamı istedi. Yaklaşık 3 aylık hamile. Kendisi evlenene dek İzmir'de yaşayıp evlendikten sonra eşinin memuriyeti sebebiyle 1,5 yıldır Konya'da yaşamaktan iyice çıldırdı. İzmir'de bolca tüketilen ne varsa aşeriyor. Az önce de bana midye aşerdiğini söyledi.

Birkaç yerde sakıncalı olabildiğini okumuştum ama çok sağlam kaynaklar olduğundan emin değilim. Ne yapayım ben şimdi? İyi, temiz bir yerden midye alıp buzlu kalıpla kargolayayım mı bu kıza? "Midye de midye" diye tutturdu.

midye ciddi oranda civa ve ağır mineral tutan bir canlı.

aklı varsa, hadi aklını da geçtim doğacak çocuğunun sağlığını biraz olsun düşünüyorsa bok yemesin otursun oturduğu yerde.

sende yollayıp alet olma onun salaklığına..
  • Fayfa  (03.02.15 22:28:48 ~ 22:28:57)
Evet midye riskli

  • kahve kokusu  (03.02.15 22:31:29)
midye kesinlikle zararlı amma, hamile kadınların psikolojilerinin de çok önemli olduğunu hesaba katarak 1 tanecik yesin hevesini alsın derim ben.

  • asisamus  (03.02.15 22:31:52)
Konya'da Migros vardır diye tahmin ediyorum, oradan alsın, midye dolma satıyorlar.
Olmadı donmuş midye alsın, midyeli pilav yapıp yesin.

Senin kargoyla göndermen olmaz.
  • buff  (03.02.15 22:36:12)
bence bir miktar yiyebilir, vücut absorbe edecektir. kargolamanız daha iyi migrostaki saçma donmuş ürünü yiyeceğine tazesini yesin. otobüse verin hatta akşamına elinde olur.

  • domates yiyom  (03.02.15 22:54:19)
Reaksiyona katılmayan şeylerin vücut tarafından absorbe edilmesi gibi bir olasılık yoktur. %1 olan zarar ihtimalini %0,2'ye düşürürsünüz o kadar.

  • günde 3 litre kola içen adam  (03.02.15 23:08:08)
fetüsün beyninde civa biriksin de göreyim ben sizin suratınızı o zaman:
(bkz: minamata hastalığı)

  • namus ninjası  (03.02.15 23:10:42)
100 tane midye yiyenle 5 tane yiyen aynı zararı mı görür dersin @günde 3 litre kola içen kardiş?

  • domates yiyom  (03.02.15 23:17:59)
iç pilav yapip limon sıkarak yesin.
Ayni olmasa da tadi andırır en azindan.

  • mavi istiridye  (03.02.15 23:30:52)
Hayır. Daha yüksek ihtimalle daha çok zarar görür. Absorbe etmek farklı az zarar görür farklı. O cıva o çocuğa zarar verir. Ha açığa çıkacak kadar büyük olmaz, 60 yaşında açığa çıkar, doğar doğmaz çıkar orası şansına miktarına senin sağlığına bebeğin sağlığına bağlı.

  • günde 3 litre kola içen adam  (03.02.15 23:38:48)
civa absorblanır tam olarak. bir hacimde tutulur. ve bırakılmaz. ve bu iyi bir şey değil.
doktora sorduk. "midye yemek istiyoruz ama civa diyorlar. yemek istesek en fazla kaç tane yiyelim" dedik. bir dedi adam. yılda mı? dedik. her yıl yemek istiyorsanız evet, yılda bir dedi.

  • namus ninjası  (03.02.15 23:57:55)
civa aşılarda bağışıklık sisteminin tepkisini çabuklaştırsın diye kullanılıyor. aynı aşılar sinirlere zarar verdiği için tartışmalı. şu grip aşıları falan. isteğe bağlı yapılıyor ya. sebep civa içermesi bazılarının.

  • namus ninjası  (03.02.15 23:59:32)
Midye çok çabuk bozulur. Yolda sıcak bir ortama denk gelirse arkadaşınız ciddi şekilde zehirlenebilir. 4 arkadaşım İzmir'den Muğla'ya gönderilmiş bozuk midye yüzünden hastanelik olmuştu.

  • Sandeman  (04.02.15 10:23:02)