Vize hakkında

Çek cumhuriyetine gitmek için, Yunanistan konsolosluğundan schengen vizesi alsam (tanıdık var konsoloslukta). Çek cumhuriyetine girişte sıkıntı çıkma ihtimali nedir?
Yarın çek konsolosluğunu arayıp soracam, yine buradan cevabı yazarım.

konsoloslukta tanidiklarla vize aliniyor mu? vay amk, bir yasima daha girdim. :))

  • joy luck club  (03.02.15 19:53:04)
Sikinti cikabilir, risk almayin.

  • delifaruk  (03.02.15 19:54:59)
girersin.
ben de aynı yolla fransa'ya gittim.
fakat önce sakız adasına giriş çıkış yaptım.

@joy luck club sadece işleri hızlandırıyor. 3 günde vize alıyorum ben de.
  • teknikekip  (03.02.15 19:55:39)
hmm surec hilandirma yani. ben zannettim vize alinmayacak ulkeye tanidik vasitasi ile vize veriyorlar falan. dedim konsolosluklar da mi akp burokrasini benimsedi acaba:)

soruda soru sorduk. tesekkurler cevap icin.
  • joy luck club  (03.02.15 19:57:42)
Vizeyi en çok kalacağınız ülkeden yada giriş yapacağınız ülkeden alın diyorlar. Şimdi vize başvuru formunda giriş yapılacak ülke diye bir bölüm var. Oraya Yunanistandan başvururken çek yazılamaz mı ki ?

  • fatalsoul  (03.02.15 20:02:15)
hayır yazılmaz. adama demezler mi "git oradan al kardeş" diye?
yunanistan yazmıştım ben. multi giriş istedim.

ilk vize 3 ay multi.
ikinci vize 6 ay multi vermişlerdi.
  • teknikekip  (03.02.15 20:06:35)
Bence de der.
En iyisi o yedek plan olarak kalsın. Çekler vize vermezse oradan alırım.

  • fatalsoul  (03.02.15 20:08:51)
hiç bir sıkıntı olmaz. ben italya'dan aldım, yunanistan'dan girdim, avrupa'da girmediğim ülke de kalmadı.

  • cinayet saati  (03.02.15 20:17:31)
bu arada çekler vize vermezse, yunanistan'dan alamazsın. reddi olan pasaporta en az 1 ay geçmedikçe vize vermiyolar. hatta almıyolar bile. hatta avrupa ülkelerinden birinden red yediğinde schengen sisteminden görünüyor ve hiç okumadan, ilk reddi veren ülke ne sebele vermişse aynı sebeple reddedip geçiyolar.

  • cinayet saati  (03.02.15 20:19:26)
geçen yaz avusturya vizesi ile prag'dan giriş ve çıkış yaptım. schengen vizesinde nerede daha fazla kalacaksan oranın vizesini al diyorlar.

  • eleutheiros  (03.02.15 21:50:18)