Motorsiklet sahipleri ile ilgili istatistikleri merak ediyorum

Duzenli motorsiklet kullananlarin %85'i motorsiklet kazasindan hayatini kaybediyormus diye bir sey duydum birinden. Neyse bu cok abarti geldi, muhtemelen bana soyleyen kisi orani yanlis hatirliyordur ama konu o degil. Bunun gibi istatistiki bilgileri nereden bulabilirim? Biraz aramaya calistim ama istedigime ulasamadim. Motorsiklet kazalarin yuzde kaci hangi sebepten olmus, yuzde kaci arac surucusu yuzunden olmus gibi bilgiler var ama motorsiklet kazasi yapma ihtimali ile ilgili veri istiyorum ben.
Motorsiklet almayi aklimdan geciriyorum birkac gundur, bunu soyleyince arkadasin yukarida soyledigim seyi soyledi. Eger bu oran dogruysa alsa motorsiklet kullanmam.

yapılan kazalardaki ölüm oranı olabilir belki rakam abartı geldi bana da,

  • basond  (27.01.15 20:44:50)
Cevap değil belki ama üç kere kaza geçirdim hala yaşıyorum 600 rr la
İkisi taksi yüzünden devrildik birindede devrilmedik ama ben transportırın kaportasına yapıştım

  • ayhsegul  (27.01.15 21:40:02)
full korumaşı ve egitimli bir motosiklet sürücüsü olursan eger korkacagın bir durum yok, hatta ben kendimi trafikte motor ile giderken arabadan daha çok güvende hissederim

  • mirty  (27.01.15 21:52:29)
haahahh o nasil bir istatistik ya. insan bi dusunur gercek olabilir mi diye. kendim de dahil cok fazla duzenli motorsiklet kullanan inssan taniyorum. cok sukur daha olumlu kazaya karismadim, karisan da olmadi.

istatistiki olarak ise soyle demisler;

'eger bir yil icinde her gun 24 km amerikan yollarinda motorsiklet kullanirsaniz, % 0.11 ihtimalle olumlu bir kazaya karisirsiniz.'

journalistsresource.org
  • morinyo  (27.01.15 22:00:02 ~ 22:00:57)
Oyle bisi olsa motorsiklet kullanimi yasaklanir yaw o nasil bir oran oyle

  • selam  (28.01.15 01:04:43)