E-Ticaret sitesi için kıyafet fotoğraflama

Merhabalar,

Şimdi e-ticaret sitesi kurmaya karar verdik. Yani aslında dükkan var da kıyafetleri fotoğraflarını çekip siteye de aktarmak istiyorum.

Uygun ekipman vs nedir?
Sony a6000 makine var kendim halledebilir miyim? İlla manken mi kullanmak gerek?

teşekkürler

selam,

birbirinden farklı stilde fotoğraf çekimleri yapabilirsin. bence eğer eli yüzü düzgün iyi bir modelle çekim yapmayacaksan canlı modelli çekim işine girmeyin. hem maliyet yüksek, hem de daha uzun süre alır.

bunun yerine vitrin modellerine giydirip fotoğrafları dekupe edebilirsiniz, örnek
www.topshop.com
açılan ilk fotoğrafa bakarsan model giymiş gibi oturaklı duruyor.
nasıl yapılır örneği
www.youtube.com

yok hiç model kullanmayayım dersen masanın üzerine serip çekebilirsin.
www.abercrombie.com
  • try again fail again fail better  (19.01.15 15:19:42)
ekipman konusunda ne desem boş, ne kadar iyi kullanırsan (ışık da önemli) sonuç o kadar iyi olur

  • try again fail again fail better  (19.01.15 15:20:12)
Eger studyo ile anlasmayip kendiniz cekecekseniz kocaman birde urun kutusu yapmaniz gerekecek, makine konusunda ki bilgiler beni asar

  • selam  (19.01.15 15:33:42)
Stüdyo kullanmayacağım.
Vitrin modeline giydirme ps te zaman alacak gibi.
masaya yada yere beyaz fon üzerinde daha iyi gibi sanki ilk etapta. Ancak şu ışık konusunu şemsiyeleri vs halletmem gerek.
  • croswell  (19.01.15 15:53:16)
Fotografcilik tecruben hakkinda bilgimiz olmadigi icin fikir yurutemeyiz.ama ilk etapta dedigin olay cok onemli.ucuza kacip bastan yan yatmayi sonradan duzeltmek daha pahaliya maloluyor.musteride gelip urunu gormedigi icin en buyuk silahin urun resimlerin.

Markali bir firma moda cekiminde uzman bir musterimin teklifini kabul etmemisti.bu onlara 3 ayri basarisiz cekime maloldu.donup dolasip geldiler bu seferde firmanin takvimine uymadi olay yurtdisi cekim vardi.ciddi sikinti yasadilar.tavsiyem ilk cikistaki cekimleri gercek bir moda fotografcisina yaptirin.
  • cizgilipijama  (19.01.15 16:13:45)
cansız modelle vakit kaybedersiniz, satmıyor o tip fotoğraflar. mutlaka bir kadın veya erkeğin üzerinde olması gerek. alışverişi olumsuz tetikleyen bir şey var cansız model fotoğraflarında. ben demiyorum, tecrübe diyor.

  • retiredcolonel  (19.01.15 17:33:33)