Gurur ve Onur Kırmadan Birisine Yardım Etmek.

Arkadaşlar merhaba,

Bir sorum olacak. İş yerinden bir arkadaşımızın bebeği sağlık sorunları yaşıyor, arkadaşımızın maddi durumu da çok iyi sayılmaz ve biz de bu arkadaşa maddi olarak destek olmak istiyoruz. Sıkıntı şu; şimdi bir şekilde az ya da çok bir miktar parayı kendi aramızda toplayacağız fakat arkadaşımızın gururunu ve onurunu kırmadan bu yardımı ona nasıl veririz. Düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum. Değerli fikirlerinizle yol gösterirseniz çok memnun olacağım.

kendi için olsaydı kabul etmezdi ama söz knusu yavrusu olunca bence gurur yapmaz.
yani ben kendim için tek kuruş almam kimseden ama çocuğum için el açardım herhalde gurur yapmadan..

Eğer bebek erkekse, ilerde sünnetinde takacağımızı şimdi veriyoruz diyebilirsiniz mesela.
kız ise de buna benzer birşey uydurabilirsiniz.
  • innerbliss  (19.01.15 14:20:37)
Hesap numarasına isimsiz havale... Benim üniversitede bir arkadaşıma gelmişti 1000 tl civarı, hala nerden geldiğini bilmez, biri yanlış yatırmıştır diye aradı sahibini bulamadı, sonra kullandı parayı, sıkışık zamanında iyi gelmişti çocuğa...

  • benim adim kerim hepinizi severim  (19.01.15 14:21:07)
direkt git ver işte, evladının sağlığından daha önemliyse o onuru ve gururu zaten yerin dibine batsın, saçma sapan gurur meselesi yüzünden o çocuk sıkıntı çekmek zorunda değil.
hatta zaten yeterince onuru olsa maddi durumu çok iyi değilken çocuk yapmazdı.

  • ucan spagetticanavari  (19.01.15 14:21:53)
patronunuza söyleyin durumu. siz kendi aranızda paranızı toplayın, patrona ya da şirket sahibine verin. o da ikramiye gibi versin. hem o da güzel bir miktar katmış olur üstüne.

  • robin crusoe  (19.01.15 14:23:59)
@robin crusoe patron hakkında pek birşey yazmayım. döner dolaşır g. girer. "gerek yok, alışır beklentiye girer" diyo adam.

  • draconas  (19.01.15 14:30:50)
@draconas: orospu çocuğu demek ki.

farklı bir öneri olsun diye yazmıştım ama öyle olacağı aklıma gelmedi değil.

bu durumda @cosmicstring'in önerisi benim aklıma yatıyor. bunu da aranızda yaşça en büyük ya da en "babacan" arkadaşa yaptırırsanız daha güzel olur.
  • robin crusoe  (19.01.15 14:39:16)
Yani bizim olsa sen yardım etmez miydin böyle zamanda falan diyin.

  • innerbliss  (19.01.15 14:43:58)