Staj Programına isim vermek

Merhaba,

Kurumsal bir şirkette İnsan Kaynakları alanında çalışıyorum. Zaten hali hazırda yazları stajyer organizasyonu yapıyoruz. Bu sene işi biraz daha parlatmak istiyoruz.

*Öncelikle isim ne olabilir sizce? Yabancı olmalı mı? (Ben tercih etmiyorum mesela Future Talent tarzında bir şeyi)
*Görüşme öncesinde bir sunumla size hangi departman ne yapar? ya da gelecek olan stajyerlere ne iş yaptıracak tarzında bir sunum yapılsa iyi olur mu?
*Sunumun ardından hemen görüşmeye mi almalı yoksa başka bir gün mü verilmeli? Eğer görüşmeye alınacaksa sona kalan kişi çok bekleyebilir?
*Staj programının içerisinde şöyle bir şey de olsun diyebileceğiniz şeyler var mı?

Fikirlerinizi bekliyorum

Başvuru sürecinde online şekilde departman bilgilendirmesi yapılabilir.

  • styx  (12.01.15 13:04:23)
2. madde bence gayet güzel olur. böylelikle ilk hafta kim ne yapıyor sorunu az da olsa ortadan kalkmış olur, stajyerin görev tanımı belli olur, napcam kahve mi yapıcam soruları taşımaz.
sunum ve görüşme bence aynı gün olmalı. böylelikle git gel olmaz yazıktır trafikte gecen süreye. adaylar önceden bilgilendirilse (atıyorum tüm günlük aktivite gibi) önce toplu bir sunum yapılıp, varsa sorlular alınır ve sonrasında sırayla adaylar görüşmeye alınabilir. bu durumda bir günde 20 kişiyle görüşülmez de 10 kişiyle görüşülür, görüşmeler de 2 güne yayılabilir.

  • 65 derece  (12.01.15 13:23:21)
Staj sonrası geri dönüş alınmalı.bunun için adaylardan yazılan raporu kısa bir şekilde anlatmaları istenebiilir.

  • taauzaklarda  (12.01.15 13:42:43)
türkiye'deki şirketlerin kimi faaliyetlerine, kimi ürünlerine vb. "future talent" tarzı yabancı dilde isim vermeleri halinde kimi yerlerde alay konusu oluyor, özenti bulunuyor. hatta yakın zamanda facebook'ta bayağı dolanan bir skeç vardı, şirketlerin ve şirketlerdeki beyaz yakalıların ingilizce kullanımı konusunda. ilgili şirketlerde çalışanlar, o kuruma başvuranlar vb. bile dışarıda bir yerde kimi kere bu tür şeylerden dem vuruyor. isim koymadan önce bu durumu da göz önünde bulundurun derim.

  • microfiction  (12.01.15 18:37:55)