Mobilya seçimi?

Merhabalar,

Ailemin evimdeki mobilyaları bir yenileyelim diyoruz. Fiyat/performans olarak önerebileceğiniz mobilya markaları var mıdır?

Mesela adı çok öne çıkmamış ama gayet kaliteli ürünler üreten markalar olabilir. Bir de neye dikkat etmek lazım bu mobilya işinde. MDF, sunta vs... ne olmasına daha çok dikkat edelim? Özellikle yakın zamanda evlenmiş kişilerden öneriler olursa şükela olur.

eger ankaradaysaniz siteler de ismet mobilya var, baya eski mobilyacilardan, oraya bir bakin derim. biz ailecek masif mobilya seviyoruz, eger masif almayacaksaniz ikea'ya bir bakin tarz olarak akliniza yatarsa ucuz oluyor. guzellik siralamasi da masif>mdf>sunta seklinde oluyor. tabi simidilerde baska materyaller de kullaniliyor, cam, metal, plastik gibi. modern bir goruntuyle sorununuz yoksa bu materyallerin kullanildigi modeller daha dayanikli ve bakimi kolay olabilir. egr daha havali bir seyler dusunuyorsaniz, mudo ve tepe ilk akla gelenler. tepe'nin istanbul yolunda kocaman bir magazasi/binasi var, bunun disinda bazi avmlerde teshir urunleri daha ucuz oluyor.
fiyat bilgisine gelecek olursak cok degisken. tek sandalye 1000 lira da olabiliyor, 100 lira da, malzeme kalitesi ve tasarimin orijinalligine gore siz karar verirsiniz. fakat fiyat onemli degil aldigima degsin derseniz, malzeme icin yerel ureticiler, tasarim icin ikea performanslidir. fakat sezon urunleri yerine tek kalmis ve indirimli urunleri es gecmeyin. mesela biz masif calisma masasini 2000 liraya alabildik. ayni sekilde mudo'da da 2000 kusur liraya masif calisma masasi vardi fakat ithal urundu, ureticisi burada olmadigi icin biz yereli tercih ettik. ileriki donemlerde olabilecek sorunlari da dusunduk. 3'lu koltuklara baktik bir de, genelde 3000-5000 arasi degisiyordu.

  • mavicorap  (07.01.15 20:44:38)
Doğtaş ve yataş indirime girince uzun omurlu guzel mobilyalar alinabilir. Koltuk alincaksa kiliflarin cikarilir yikanir kolay degisir ve leke tutmazligi tercih nedeni olmali. Ahsap mobilyada ise suntadan uzak durun ucuzsa da ömrü kisadir. Imkan varsa inegölde cok kaliteli mobilyacilar var.

  • photo85  (07.01.15 20:44:56)
Malesef Antalya'dayım. Burada mağazalar dışında kaliteli sayılabilecek üreticiler yok ya da ben bilmiyorum.

  • Evocati  (07.01.15 20:47:39)
İkea online

  • amator filozof  (07.01.15 20:49:50)