patlamış mısır yapmak

şimdi elimdeki mısırı patlatmak istedim. tavaya doldurup ağzının büyük kısmını kapatan bir kapak buldum. biraz zeytinyağı da döktüm ve orta ateşte ısıtmayı sürdürüyorum. yarım saat falan oldu sanırım. mısırlar patlamiyi. hatta bazıları yanmakta galiba. kararma var. neyi yanlış yapıyor olabilirim?

genisce bir tencereye alip yuksek ateste aycicek yagi ile patlatmayi deneyin. hatta evde mikrodalga firin varsa orada daha kolay patliyor; genis bir kabin icine yagi, tuzu, misirlari ekleyin. uzerini strec filmle sarip iki uc tane minik delip acin; 3 dakika firinda tutun. hemen hepsi patliyor zaten.

  • fraise  (06.01.15 19:34:09 ~ 19:34:40)
ayçiçek yağıyla yapsaydınız keşke,zeytinyağındn kaynaklanıyor olabilir.

  • perlingalidd  (06.01.15 19:34:11)
ben yağsız bile yapıyorum. tava teflon olsun bu önemli. arada bir sallamak önemli. ateşi artır biraz. zeytinyağı olmaz ayrıca hem çabuk yanar.

  • birisi.  (06.01.15 19:37:21)
o zaman zeytinyağından oldu herhalde. baya da yandılar. yarın yağsız deneyelim bakalım. teşekkür ederim herkese.

  • baal  (06.01.15 19:51:00)
Zeytin yağıyla alakası yok bizim evde zeytin yağından başka bir yağ türü kullanılmadığı için her şeyi zeytinyağı ile yaparız mısır konusunda şuana kadar bir sorun yaşamadık
patlamamasının nedeni büyük ihtimal nemlenmiştir kaloriferin yanına koy kurut bir gün dursun arada salla
diğer ihtimal yüksek ateş kullanmalısın kısıkta olmaz
  • esmeralda  (06.01.15 20:56:53)
normalde beyazlaması sonra da patlaması lazım. mısırdandır büyük ihtimalle. başka bi mısır al kilosu 3 lira bi şey zaten.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.01.15 21:02:26)
popcorn mısırı değilse ve yeterince kurutulmadıysa patlamaz. adı popcorn mısırı değil tabii de, patlamış mısır yapmak için ayrı mısır türü kullanılıyor, hepsi uygun değil patlatmaya.

  • baba jo  (06.01.15 21:06:03)