bu adam nicin intihar etmeli?

Iyi aksamlar yardimsever duyuru uyeleri, yarin oglene yetistirmem gereken bir senaryo odevim var.karakterimiz kendini hastane odasinda buluyor intihar etmis ama hatirlamiyor.ben hicbisey uretemiyorum aklima ufacik bir fikir bile gelmiyor.

Adam hikayenin sonunda tekrar intihar edicek ama etmeyebilir de.onemli olan niye intihar ettigini coZmesi ve cok az sasirtici bir son.Nolmus da bu genc adam intihar etmis olabilir.konu kisitlamasi yok hersey olmus olabilir.vasat bile olsa bana bi olay bulan kisiye minettar kalicam.kafayi yemek uzereyim :(

Borc harc yuzunden intaar etsin.

  • delifaruk  (05.01.15 23:13:26)
@delifaruk adam genc tek basina yasiyo.aslinda cok gercekci:d ama hoca ilginc surprizli bisey istiyo

  • lampetia  (05.01.15 23:18:31)
Adam belli bi yasa geldiğinde intihar etmeyi kafasına koymus, kendine yasam suresi belirlemis ve o yuzden intaar etmiş olsun. Olmaz mi?

  • rayde  (05.01.15 23:20:45)
ic-gun
adam eski bir subaydir. jitem de gorevlidir. zamaninda dogu ve gdoguda istemeye istemeye de olsa iskence ve cinayet olaylarina bi sekilde mudahil olmustur. ama vicdani el vermemektedir. hatta oyle ki vicdan azabindan beyni tepki olarak hafiza kaybi yasatir. hafiza kayiplari sik sik olmaya baslayinca da ailesi endiselenir ve psikiyatri klinigine yatirmakta bulur cozumu. ancak hastanede gordugu bazi objeler, insanlar, tv deki haberler bir sekilde cagrisim yapar ve yaptigi seyler saniyelik de olsa gozunun onune gelir ve bunun siddeti giderek artar. ve intihar eder.

dis-gun
cenaze namazinda cemaat saf tutmustur hoca helallik ister. herkes helal olsun derken cemaatin arkalarinda kara gozluklu kisa boylu bir adam goruruz. adam cemaatle beraber camiden ayrilir arabasina biner giderken gozluklerini cikartir son kez cenazeye dogru bakar. ve adamin aslinda olmedigini anlariz.

flashback ic-gece
adam sinir krizi gecirir nobetci hastabakici gelir yanina. adam kusar gibi hareketler yapmaktadir beraber lavaboya giderler. en son adamin hastabakiciyi oldurdugunu goruruz. nobetci dr un yanina gider ve is tamam dercesine kafasini sallar. ve dr un olum raporuna imza atisini goruruz (bu burokratik islemler nasilsa oyle hallederler yani) savci gelir savci da dr un elini sikar ve o da tutanagi intihar diye imzalar. en son olen hastabakiciyi morga, adamin isminin yaziil oldugu ceset torbasiyla koyarlar.
not: kabaca yazdim sen zenginlestirebilirsin eksik yerleri de doldurursun vs
bi de anlasilmadiysa adam bir suru insanin canina kiydigi icin intikam almalarindan korkuyor ve hayatina yeni bi kimlikle devam edecek. aslinda hasta vs de degil. domuz gibi pic.
  • rentts  (05.01.15 23:21:38 ~ 23:32:56)
İniternete intihar videosu kaydeden birinin yaptığı eyleme özenip yapmış olabilir. Özenmesinin nedeni çok anlamsız da olabilir, aylardır içinden çıkamadığı bunalımdan kurtulmanın tek yolu intihar olduğu için de olabilir. İlk başta hiç hatırlamaz neden intihar ettiğini. Sonra bir gün gazeteyi açınca benzer(internete video koymalı) bir intihar vakası görünce kafasında canlanır nasıl intihar ettiği.

  • aguilas negras  (05.01.15 23:27:19)
Ya rizzoli and isles 4 sezon 4 bölüm izler misin? Tek tek anlatamam diye bölümü yolluyorum belki ilham olur

Killer in High heels
  • indescribable  (05.01.15 23:28:22)
çift karakterli birisi olsun adam.birinci karakter akıllı,zeki ve rasyonel davranan biri.ikincisi ise melankolik,şüpheci ve aşırı uçlarda yaşayan.bu durumun farkında değil.
koltuğunda uyandığında pencerenin açık olduğunu görür.koltuğun baş ucunda bir yazı vardır.adamın çok sevdiği sevgilisinden:"umarım beni çok bekletmezsin".pencereden aşağı bakar yerde kan birikintisi görür.eşinin öldüğünü düşünür.melankolik ve aşırı uçlarda yaşayan kişi kısmı eşiyle birlikte ölüme gitmesi gerektiğini söylerken birinci kişi karısıyla yaşadığı son şeyleri hatırlamaya çalışır.gittikleri yemekten sonra tartışmışlar ve adam kadına birşeylerden dolayı kızmış,hiddetlenmiştir.bunun üzerine kadının kalbini çok kırdığını dolayısıyla da kadının kendisini öldürdüğünü düşünür.o da cama tırmanır ve kendini boşluğa bırakmadan önce karısının kapıyı açtığını görür.
adam karısıyla yemeğe çıkmak için hazırdır ve kadın kocasına onu hayatında ilk kez bekletmediği için teşekkür eder.
  • rakicandir  (05.01.15 23:39:43)
Üretken davranabildiği tek konu "yıkım". Kimileri mutlu edebilmek konusunda çok yetenekli veya azimliyken bu adamın tek becerisi "iyi" olan bir durumu, bir şeyi daha kötü hale getirebilmek. "Özünde iyi" denir ya, bu adam özünde kötü. Ama ilginç şekilde kötülüğün dışavurumunu engelleyen bi mekanizması var. Aileden gelme bir alışkanlık olabilir, kaynağı belli ya da belirsiz bir öğreti olabilir, sokakta çarpıştığı adamın söylediği bir şey olabilir vs. herhangi bir şey olabilir. Ya da mantıklı bulmuyordur. Kendi çıkarını düşününce iyi olan durumu, şeyi kötü hale getirmenin lehine olmayacağını düşünüyordur. Gerçi krizi fırsata dönüştürmek diye bir şey var ama konunun dışında tutuyorum bunu.

İntihara sebep olarak şunları gösterebilirsin:

1- Kötülüğün dışavurumunu engelleyen mekanizması, yaşamaması gerektiğine karar vermiştir. (x davranışı diyeyim buna)

2- Yıkım konusunda üretken olabiliyor madem, hem x davranışına ters düşmesin hem de yeteneğini sergileyebilsin bu intihar fikri.

3- Ölmek için mantıklı bir neden bulsun. Nasıl bir mantık bilmiyorum. Neyse bu iyi olmadı galiba eheh :)
  • IncredibleMau  (05.01.15 23:49:50)
adam gülemiyor olm daha nolsun? gülemediği için intihar ediyor. gülemiyorsa niye yaşıyor?

  • nodrap  (05.01.15 23:56:34)
Kendisiyle birlikte birini/birilerini daha götürmek istediğinden olabilir.

Öldürdüğü kişi/kişiler, karakterimiz ve sebepleriyle hikayeyi donatırsın.
  • Octavarium  (05.01.15 23:56:46 ~ 23:57:20)
Çocuğumuz bir bilim adamı veya o tarz bir şey olsun.
Uzaylılar, biyolojik silahlar veya başka güçlerin eline geçmesi istenmeyen ancak çocuğumuzun değer verdiği bir şeyin yok edilmesi gereksin.
Çocuk köşeye sıkışsın, ülkesini, örgütünü, teşkilatını korumak için bu nadir şeyi yok etsin.
Gelecek nesillerin bu şeyden sağlayabileceği, öğrenebileceklerini düşününce vicdan azabına dayanamayarak intihar etsin.
Bu teşkilat da bu değerli beyni öldürmek yerine ona bir yeni bir kimlik verip hafızasını silmiş olsun.

Bu çok değerli tarihi antik bir mekan, kitap vs. de olabilir.

Bu saatte bu kadar oluyor.
  • Lim5  (06.01.15 00:03:20 ~ 00:05:24)
Adam neden intihar ettiğini trajik bir olay yaşadığı ve bunun sonucunda ölmek istediği için hatırlayamıyor olsun. Hafızamız trajik bir olayın travmasından ötürü bloke olabiliyormuş ya kısmen. Belli bir yere kadar hatırlayabiliyormuşuz ya, böyle bir çözüm olabilir.

Niye intihar ettiğini, ne yaşadığını sen hayal ediver.

Başkalarının o yaşadığı trajedi sebebiyle adama acıyışı sonucunda adam o trajediyi yeniden hatırlayıp yeniden aynı sebeple intihar edebilir.

En mantıklısı bence bu. Ben olsam böyle yazardım.
  • m e l t e m  (06.01.15 00:05:55)
Dediginiz herseyi dusunerek.Soyle bisey yapmaya karar vermistim.lutfen cok mantiksiz ve basitse soyleyin.adam nicin intihar ettigini bulmaya calisirken hayatini didik didik ediyo biraz dunyayi gozlemliyo.sonra intihar etmekte hakli olduguna karar veriyo.yine ayni yere cikiyo sen Burada intihar etmistin dedikleri yere.Adam oraya cikinca hatirliyo o gun platonik asik oldugu kadindan ilk kez karsilik aliyo iciyolar birlikte falan.adam hicbiyerden atlamiyo sarhos oldugu icin dusuyo o gun hayatinin en mutlu gunu gibi aslinda.bunu hatirliyo ama olmayan intihar sebebini ararken mutsuzlugu o kadar kesfediyo ki yine atliyo bu sefer bilerek.sahne ayni hastane odasinda adamin ayni sekilde 2.Kez gozlerini acmasiyla bitiyo.

Boyle de cocuk hikayesi gibi yaptim iste :(
  • lampetia  (06.01.15 00:15:57)
Yarim cikmis yazdiklarim dediginiz herseyi dusunerek oyle bisey yapmaya karar vermedim:d onu eskiden dusunmustum simdi yazdiklarinizla yeni biseyler dusunucem cok guzel seyler var Cok tesekkurler :)

  • lampetia  (06.01.15 00:19:18)
niye intihar ettiğini hatırlayabilmek için intihar etsin bence. yani kısır döngü gibi. şöyle bak:

-bilinmeyen bir sebepten 1.intiharını ediyor. bu sırada hafızasını kaybediyor, adamı küvette filan buluyorlar.
-hastanede uyanınca intihar ettiğini öğreniyor.
-daha sonra belki aynı şeyleri yaparsam hatırlarım diye normal bir gün yaşıyor fakat 1.intiharındaki sebepler yavaş yavaş önüne gelince bu sefer harbiden intihar ediyor ölüyor.
  • yeni dunya duzeni  (06.01.15 01:04:14)
aklıma çokm saçma bir şey geldi:

adam 4 seviye kanser olsun, ötenazi istesin, yasalar izin vermediği için yaptıramasın. sonra ötenazinin yapılabileceği ülkelere gitsin, ama adam o kadar hayat dolu olsun ki bir yandan, kimsenin gönlü razı gelemesin -aslında yapılması gerekir ama yapamasınlar- ondan sonra da kiralık katil tutsun kendine, kiralık katil buna aşık olsun, yapamasın. kimi tutsa katil olarak, kimi çağırsa bir terslik olsun. kendisini öldürmek için binlerce düzenek hazırlasın, hiçbiri çalışmasın mesela hatta. ama eliyle tetiği çekemeyecek ya da kendini atamayacak kadar bir binadan, hayat dolu ve neşeli olmaya devam etsin. intiharının iki sebebi var: kanser yüzünden kendinin ve ailesinin çektiği acılar ve maddiyat. en son intihara kalkışsın, kurtarsınlar. sonra tekrar kanser olduğunu hatırlasın, intihar etsin. falan.

çok basit oldu ama idare et, gece gece aç karnına bu kadar. bu arada ben bunu favladım yaa, süper başlık olmuş! okur okur "vay beeeeee!" derim :D

not: ha bu arada dini sebeplerden kendini atamasın ya da öldüremesin, falan.
  • pasp  (06.01.15 01:14:31 ~ 01:15:23)
adam zaman makinesi icat etmiştir. başlarda eğlenceli gelen zamanda yolculuk artık beraberinde felaketleri de getirmeye başlamıştır. geçmişe gittiği bir gün kazara çok büyük bir hata yapmıştır. çok sevdiği birinin ölümüne sebep olmak gibi. bunun üzerine bunalıma girer ve kendisini sevdiği insanı öldürmeden önce öldürmeye karar verir. yanına aldığı silahıyla tekrar geçmişe gider ve kendini vurur. o anda bilincini kaybeder ve yere yığılır. kendini öldürmeyi başaramamıştır. adamın hem geçmişteki hem gelecekten gelen hali yerde yaralı yatmaktadır. Komşuları gelir ve yerde ikisini de yaralı bir şekilde görürler. Allahtan adamın ikizi vardır ve o sırada başka bir ülkede yaşamaktadır. Komşuları adamın ikizi zannettikleri kendisini de alıp hastaneye yetiştirirler. Biri uyandığında hafızasını kaybetmiştir. Diğeri ise o sırada aslında aynı hastanede başka bir odada yatmakta ve her şeyi hatırlamaktadır.

  • shaara  (06.01.15 01:48:24)
bu saatte aşırı aptalca bişey olabilir ama yine de yazayım. adamın çok sevdiği bii vardır organ nakli gerekiyordur. bu organ da böbrek gibi yedekli değil kalp vb bi organ olsun. adamın dokular uygun olsun ama yaşadığı için nakil olamayacağı için ölü olması gerekecek.işte intihar etsin bu sebeple vs vs.

  • yildirimeda  (06.01.15 03:39:53)
çift kişilik güzel ben oradan yürüyeyim.

Adam çift kişilikli ve tamamen farklı hayatlar sürüyor. İki farklı evi iki farklı yaşam tarzı çevresi vs. olsun. Hatta bunlardan biri cross-dresser travesti (B) vs. olsun.

Bir gün yanlış evde uyansın. Örneğin vir gün (B)'nin evinde (A) olarak uyansın. Nasıl geldiğini falan hatırlamadığı için kaçırıldığını ya da sarhoş kafa ile akşam tanıştığı kadının evine geldiğini düşünsün. Kimseyi bulamayınca etrafı arasın bir ipucu bulmak için. Sonra kapıya gitsin, açılmayınca panik olup anahtar arasın. Bu sırada etrafı dağıtsın. Anahtarı bulunca kapıyı açtığı gibi kaçsın.

Daha sonra tekrar (B) olduğunda evine gelsin. Evin kapısının açık olduğunu görsün. Hırsız girdi diye düşünsün. İçeride eşyalar dağınık. Ev talan edilmiş ama takı, para, eşya vs. çalışlnmamış olduğunu görüp hırsızlık olmadığını anlasın. Mesela cinsel yönelim ve tercihleri yüzünden onu tehdit edenlerden birinin yaptığını düşünsün. Ona göre korkup tuzak kursun.

O evde tekrar (A) olarak uyanınca o tuzak ile (intihara teşebbüs olarak bir şey gelmedi aklıma. O yüzden ne bileyim açıktaki suya ilaç ya da evde gaz vs. gibi saçma şeyler geldi aklıma) ölümden dönsün.

Ya da evine girilen (B) tuzak kurmasın. (A) kendisini buraya kitleyip duran hastalıklı ev sahibi kişiye tuzak kursun bak bu daha mantıklı. Bu sefer içeceğe zehir vs. de mantıklı hem. Sonra yine kaçıp (bu sefer anahtarın yerini bildiği için etrafı dağıtmadan) (B) olarak dönsün. Tuzak ile ölümden dönsün.

Uyku tutmayınca saçmaladım bunu. Önce başka fikirler geldi ama sonra baktım ki filmlerde yapılmış onlar.

1-) (A), (B)'yi öldürmek için tutulan kiralık katil olsun

ya da

2-) (A), (B)'nin de kendisi olduğunu öğrensin ve onu durdurmak için intihar etsin gibi.

Tabii bu ikisinde (B) ilk paragraftaki kişi değil. Mesela ikinci maddedeki (B) seri katil ya da terörist olabilir.
  • nawar  (06.01.15 05:46:50)