Toplama PC

şimdi arkadaşlar pc toplama olayından pek anlayan biri değilim. köşede duran bir kasa var. bende yakın tarihte laptopu parçaladım, pcsiz kaldım. bunu biraz adam edip kullanmak istiyorum. çalışır haldeki pc nin özellikleri şöyle;

P4-3.00 ghz işlemci
1gb ram
80 gb harddisk
GeForce fx5200 ekran kartı

işlemci sabit kalarak içindeki diğer ıvır zıvırı değiştirmek istiyorum, özellikle de ekran kartını. neye göre seçim yapmam gerekiyor hiç bir fikrim de yok. pc autocad'i sorunsuz kaldıracak şekilde çalışsa kafi diğer bir deyişle. fikir verirseniz sevinirim neye göre seçim yapabileceğim hakkında. harddisk seçimi için de söylerseniz iyi olur.

paran varsa buna yatırım yapacağına yenisini al. adam olmaz çünkü.

  • sutlu nescafe  (05.01.15 19:26:37)
senin ekran kartı soketin pcie bile değil. takacak ekran kartı bulamazsın.

at çöpe o bilgisayarı.
  • mattiadestro  (05.01.15 19:27:25)
ekran kartı büyük ihtimalle agp sıfır bulman çok zor ikinci el belki. www.uraniumpc.com ikinci ellere yönel. ayrıca güçlü bir ekran kartı bulsan bile güç kaynağı ona yetmeye bilir.. işlemciyi de değiştirebilirsin anakartın modeli numarası ne? önemli o neler takabileceğine bir bakalım

  • mr fusion  (05.01.15 19:28:12)
bu bilgisayara yapacagin yatirim parani sokaga atmak olur.

  • chavezding  (05.01.15 19:43:00)