haklıyken haksız duruma düşmek?

nasıl oluyor bu? yani aslında kapsamlı bir şey sormak istiyorum.
şimdi bazı insanlar var; haksızken öyle bir konuşuyor ki car car car üzerine atarlı, sinirli sanki kendisi haklıymış gibi ve sonunda bir bakıyorsunuz ki sanki siz suçlusunuz?

veya bazı insanlarla yaşadığınız olaylar var ki; tamamen karşı taraf haksız veya suçlu ve tek bir hareketinizden dolayı haksız duruma geliyorsunuz, konu yine siz de patlıyor.
olaylar değiştirebilir tabii.

yeminle kafam yanıyor. böyle birini tanıyorum ne yapsa su üstüne çıkıyor resmen; başedemiyorum yahu.

Öyle tipleri kendi haline bırakın. Onların hakkından hayat gelir anca

  • amator filozof  (04.01.15 20:38:29)
Evet, sonunda "ben bir turizm katiliymisim, allah benim belami versin" diyecek konuma gelir insan.
Kötüye bi şey olmaz da bu tür insanlarla münasebetlerden en az zayiatla kurtulmaya bakmak lazım.

  • nereye bu gidis  (04.01.15 20:44:56)
hep böyle diyoruz ama yine olan bize oluyor hayat ne haklarından geliyor ne de yolları berbat bir yere çıkıyor. az önce yine de yaşadım da bundan böyle hararetli yazıyor olmalıyım bence sakin olmalıyım şu an.

  • maryjane  (04.01.15 20:45:18)
şefimi tarif ettin. herhangi bir mevzuda lafı dolandırıp üste çıkmakta zirvee oynar. ben onla uzun uzadıya tartışmaktan kaçınıyorum ve net sorular soruyorum. cevabımı alır almazda lafını kesip diğer sorumu soruyorum yada ne istersem söylüyorum filan. sıkıntı ya öyle insanlar.

  • bruceandwayne  (04.01.15 20:48:08)
Hakliyken haksız duruma düşen melaike taifesinden insanlar olarak bu başlıkta toplanıyoruz.
(Özeleştirimi verdim, gidiyorum)

  • nereye bu gidis  (04.01.15 20:48:16)
bunun en yakın örneğini geçen bir arkadaşım yaşadı. ev arkadaşıyla sorunları vardı ve ona annesi börek kek vs yapıp gönderdi bu da ev arkadaşına işte ayşe aramız kötü evet ama canın çeker sormadan dolaptan alabilirsin annem kek börek göndermiş diye mesaj attı. karşısından gelen cevap, oha nasıl bir insansın yok hayır dokunmam sen onu arkadaşlarınla ye afiyet olsun.

oha nasıl yani?
bazı insanlar yağ gibi üste çıkmayı çok iyi beceriyor kesinlikle.
  • tuborg yesili  (04.01.15 20:51:17)
haklı oldugunu nerden biliyorsun o insanlar genelde haklıdır

  • partizan  (04.01.15 20:51:49)
haklıyken haksız duruma düşmek öyle olmaz.
şöyle olur;
adam haklıdır ama bunu dile getirme üslubu o kadar kötüdür ki haklılığın önüne geçer davranış tarzı, seçtiği kelimeler vs...
önemi kalmaz haklı oluşunun. haklıyken haksız duruma düşer.
ya da haklıdır ama benzer bir saçmalığı kendisi de yapar, yani o başına gelen haksızlığın intikamını yine ona denk ya da daha düşük/yüksek seviyede bir haksızlıkla almaya kalkar. yine haklıyken haksız duruma düşer.

zeytinyağı gibi üste çıkmaktan farklı bir şey.
  • iz  (04.01.15 21:32:01)
Sen kendini bildikten sonra takmayacaksın. Memlekette zeytinyağı çok.

  • emirkulu2  (04.01.15 21:59:13)
herkese göre değişir elbette ama, bana şunu fark ettirdi hayat, haklıysan susacaksın. ama öyle mal gibi susmayacaksın. sakince, olabildiğince cool duracaksın. su yolunu bulur, işler açığa kavuşur. ya da ben fazla iyimserim.

  • sutsuz kahve  (04.01.15 22:02:07)
Pazarlama denen olay bu zaten. Marka değerine eşşek yüküyle parayı böyle harcatıyorlar adama. Sen kendini satamayanlardansın.

  • arnold schwarzeneger  (05.01.15 07:48:02)