Mercedes SEC 500 Ne yakar?

Arkadaşlar bu araç bende takıntı haline geldi. Lakin yakıtı çok gözümü korkutuyor. Kullanan, babası, amcası, dayısı kullanan, ya da galerici olan, galerici çocuğu olan yani konuya dair bilgisi olabilecek herkese soruyorum bu araç:
benzin ile ne kadar yakıt tüketir?
LPG ile ne kadar yakıt tüketir?
Yedek parça durumu ve maliyetleri nasıldır?
Bilinmesi gereken durumları nelerdir?

Şimdiden teşekkürler...

2080kg bu araç ve 100lt yakıt tankı var. 5000cc v8 motoru 324 beygiri 5700 devirde veriyor. tabiri caizse tam bir petrolhead. bunun yakıt tüketimi eeeeeen iyimser tahminle 100km'de 16-17lt'dir. 100ltlik tankına bakarak bunu anlayabilirsin zaten =)tek depoyla 550-600km yol yapsa 18lt yakar 100kmde. tüp hakkında detaylı bilgim yok ancak o da %35-40 düşürse 10-11lt yapar 100kmde ki bu da çok fazla ve tüp için taşıyacağın tankın büyüklüğüne bakarsan 150-200km'de bir durman demek olabilir.

google'ı aratarak bulabildiğim veriler böyle.
www.carfolio.com
  • atrin  (07.08.09 08:15:07 ~ 08:15:17)