HSBC Kredi Kartı ile online alışveriş yapamamak

Bildiğiniz gibi yakın zamanda kart bilgilerini çaldırdılar. Sonra her şeyi engelliyorlar gibi geliyor bana, uçak bileti alamadım, Garanti Bonus ile aylardır düzenli ödediğim bi şeyi bu karta geçirdim ama banka reddetmiş filan. Siz sorun yaşıyor musunuz? Paypal'ı deneyeceğim ama onunla da sorun yaşandığını duydum.

tam olarak soruna cevap olamasa da internet bankacılığı olduğu için yazayım dedim. hsbc hesabımdan eft yapabiliyorum. kredi kartı kullanırsam güncellerim.

  • khul  (30.12.14 02:03:43)
Ben de internet alışverişlerinde kullanmakta olduğum HSBC sanal kart ile benzer problemler yaşadım. Bazı siteler kartı kabul etmemeye başladı. Bir sitede kullanabiliyorken bir başkasında sorun çıkıyor vs.
Sorunu çözemediğim için bir başka bankanın sanal kartını kullanıyorum artık.

  • Sandeman  (30.12.14 07:34:31)
PayPalde de sıkıntı yaşayacaksın. 3D secure yöntemi olmayan yerlerde yemiyor. Sanal kart da çözüm olmadı paypal için.

  • yanardag  (30.12.14 08:14:50)
AYnısı bana da odu. Geçen ay siber saldırıya uğradığı için güvenlik önlemlerini arttırmışlar. Bu yüzden olmuyor. Sadece sen değil, kimse alışveriş yapamıyor. Çare sanal kart çıkarmak. İnternet şubesinden sanal kart çıkartıp onunla alışveriş yapılabiliyor normal normal.

Bu arada Paypal bazı sitelerde yiyor, bazılarında yemiyor.

Bu arada, ek bilgi: Mozilla ile yapamadığım işlemi Chrome ile yaptım.
  • aychovsky  (30.12.14 08:19:06 ~ 09:02:15)
sandeman'in dedigi gibi sanal karti da kullanamadim bazi yerlerde.

  • ainothia  (30.12.14 12:06:08)
Tarayıcı değiştirip deneyin bir de. Belki o işe yarar.

  • aychovsky  (30.12.14 12:07:46)