HSBC Modern Hesap

Merhaba, birikmiş bi para yok ama maaşın yatmasından sıfırlanmasına kadar geçen süreyi değerlendirelim, en azından maaş hesabından bile alınan hesap işletim ücretini filan amorti etsin diyorum. Garanti'de ELMA hesabı vardı, otomatik fon alıp satıyordu. Modern Hesap da öyle bir şey mi? Para çekmek, transfer yapmak için filan önce internet bankasına girmemiz gerekiyor mu? Masrafı nedir? Faiz olduğundan sadece kazançtan stopaj kesilir, eksiye düşmez diyorum ama, doğru mu?

Günlük olarak 2000 lira üstüne faiz işleyen bir hesap olmalı, ben enparanın birikim hesabıyla karşılaştırıcam kullanım olarak:

Enparada birikim hesabına yatırdığın tüm para faizde kalır, bu parayı finansbank atm'sinden çekebilirsin, eğer parayı kartla bir yerde harcayacaksan veya başka bir atm'den çekeceksen birikim hesabından vadesize aktarman gerekir. Avantajı istediğin kadar parayı faizde tutabilirsin.

Hsbc'de ise emin değilim, benim anladığım parayı tek hesapta tutuyorsun, yani kartla istediğin işlemi yapmak için internet şubesine girip herhangi bir işlem yapmana gerek yok fakat paran 2000 liranın altındaysa vadesiz hesaptan bir farkı kalmıyor.

Açıkçası enpara uygulamasını yükleyebiliyorsan telefonuna bir kaç dokunma ile birikim hesabından vadesize aktarabilirsin paranı kullanmak için.

Hsbc advance kampanyası var bir de, eğer aylık 500 lira üstü ödemen varsa bir tablet alabilirsin bedava.
  • atom karincanin torunu  (25.12.14 00:57:11)