Gold Teknoloji Market Servis ?

Yaklaşık 2 ay önce motorola atrix telefonumu vermiştim servise. Forumdonanım'da takip eden varsa yedek parçası memlekette kalmadığı için çoğu kişiye para iadesi yahut üst modelle değişim yapıldığı yazıyordu,bende buna güvenerek verdim servise. Aradan 2 ay geçti ama beni ne arayan var ne soran,telefonunuz serviste işleme alındı vs. gibi bilgilendirme mesajı falan da gelmedi, bende üşengeçlikten mağazaya gidip sormadım benim cihaza ne oldu diye. Bu durumda ben napayım,yarın mağazaya gittiğimde ya abi işte işler yoğundu bakamadık gibi bir bahaneyle karşılaşırsam ne diyeyim adamlara,benim tüketici olarak haklarım neler?

servise verdikten 20 iş günü geçtiyse ücret iadesi talep edebiliyorsunuz

  • metehan01  (22.12.14 21:01:11)
işler yoğundu gibi bi bahaneleri olamaz ki. 20 iş gününü geçirmemeleri lazım. hafta sonları, bayramlar vs sayılmıyor diye biliyorum ama zaten 2 ay geçti diyorsun. sen bu zamana kadar sallamış da olsan mağdur edeceklerini sanmam.

elinizde servise verdiğinize dair belgeniz vardır umarım.
  • elorelia  (22.12.14 21:18:50)
benim bildiğim gold, vatan falan pisleşebiliyor. elinize onardık diye telefonu tutuşturabilirler. bence ücret iadesi için gerekli prosedür neyse onu izleyin. hakem heyetiyse hakem heyeti vs.

  • baal  (22.12.14 22:22:01)
Servise verdiğim gün belgeyi aldım,telefonla ess elektronik ilgileniyormuş,servis durumunu takip etmeye çalıştım ama belgenin üstünde o tarz bir numara falan da yoktu,yarın gidip tüm imkanları kullanacağım,bakalım neler olacak.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (22.12.14 22:25:26)
20 iş günü yasal süresi var. cumartesiler dahil pazarlar dahil değil iş gününe. gold'un müşteri hizmetlerini ara ve bu durumdan kaynaklı ücret iadesi istiyorum de olumsuz cevap verirlerse para iadesi istediğine dair bir dilekçe yazıp iadeli taahhütlü olarak gold'a postala. 10 gün bekle eğer iade olmazsa telefonun fatura fotokopisi, yazdığın dilekçenin fotokopisi ve posta kağıdının fotokopisi ile bağlı olduğun ilçedeki hakem heyetine başvur.

  • hokkabazz  (23.12.14 00:56:46)
gold bakkal orası

  • bluebey  (23.12.14 01:12:56)