bilgisayarda ani kapanmalar...

evet sebepsiz yere laptop aniden kapanıyor. son birkaç günde birkaç kez tekrar etti. bir de dikkatimi çekti de ilk gidişten sonra açmaya çalışırken aniden tekrar gidiyor. 3. denemede normal açılıyor.

olm para yok zaten durduk yere laptop'u elimize almasak bari yav :/

fanı temizle. ısınıyor

  • ibomiu  (21.12.14 20:27:35)
bilgisayar açıkken klavyeden bastırır mısın? kapanacak mı?

edit: klavyenin ortasından bastırın.
  • air  (21.12.14 20:30:05 ~ 20:30:28)
fan tozlu da olabilir parça da sıkışmış olabilir. fan bölmesini aç bak, ben servise götürdüm mal gibi, 3 cm parça çıkardılar 70 lira aldılar.

  • parola58  (21.12.14 20:30:32)
Bu havada ısınmaz. Çakışma vardır pcde.

  • mevrin  (21.12.14 20:30:50)
@air, klavyeye bastırdım kapanma yok.

@mevrin, artık çok da performans istemeyen oyunları açsam bile aşırı ısınıyor ve sesler cızırtılı gelmeye başlıyor bir noktadan sonra. ayrıca o sırada accayip yavaşlıyor bilgisayar. yeniden başlatmadan kendine gelmiyor. touchpad'in sol tarafı ısınıyor işte. laptop 2011 nisan'da alındı. ömrünü tamamlıyor mu yani?
  • kuul  (21.12.14 20:33:54 ~ 20:35:34)
Ekran kartınla alakalı bi sorun olabileceğini düşünüyorum. Yok canım 2011de alınmış pc ömrünü tamamlar mı?

Videoda da aynı sorun oluyor mu?
  • mevrin  (21.12.14 20:44:51)
Fan tozlanmıştır büyük olasılıkla fanı temizle. Bir de CCleaner gibi bir programla dosyaları bi topla.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (21.12.14 20:51:17)
video izlerken ne olduğuna pek de dikkat etmedim yav :/

ama hatırımda yanlış kalmadıysa bilgisayarda yüklü bir şeyler izlerken pek problem yok. internetten izlerken bir noktadan sonra ısınmalar başlıyor. sonra da ağırlaşma işte.
  • kuul  (21.12.14 20:52:33)
hwmonitor programını indirip çıkan sonucu bizimle paylaşır mısın? ne ısınıyormuş anlarız.

  • mevrin  (21.12.14 21:01:49 ~ 21:02:04)
awesomescreenshot.com

bu iş görüyor di mi hocam ?
  • kuul  (21.12.14 21:05:20)
işlemcinde bi sorun gözükmüyor. 100 derece kritik değer olarak görülüyor i7 işlemcilerde. yük altında ne olacak bi de ona bakabilir misin? bi oyun açtıktan sonra sonuç ne gözükecek?

ekran kartın sıkıntılı ama... max değere ulaşmış bi de yük altında değil bu değer. dediğim gibi sorun ekran kartında.
  • mevrin  (21.12.14 21:14:39 ~ 21:16:06)
kendi kendine kapandığında yeniden açmaya çalışırken 3. denemede açılıyor demiştin ya...

o açmaya çalışırken verilen hataların birinde videocard hatası veriyor muydu? hatada videocard la ilgili bi yazı var mıydı?
  • mevrin  (21.12.14 21:18:22)
@mevrin, hocam sistem aniden gidiyordu işte. hani görünürde verilen bir hata yok. açılışta da windowsu normal olarak başlat dediğim için bir şeyler diyorsa bile ıskalamış olabilirim.

  • kuul  (21.12.14 21:50:13 ~ 22:05:48)