ev için baskı maliyeti düşük en uygun yazıcı ne ola ki?

hp nin inkjetleri var, makinanın kendisi zaten kartuş fiyatına satılıyor.Kartuşu o kadar pahalı yani.hem kartuş kullanılmadığı zaman kuruyor, parayı attın çöpe..
yazıcılar nasıl sınıflandırılıyor bilmiyorum ama bu inkjetler, kartuşlu yazıcılar bi halta yaramaz çünkü hayvan gibi mürekkep harcıyor ve kartuşu çok pahalı.
*tonerli yazıcı desek onun da makineleri pahalı gibi.
başka bi yazdırma yöntemi var mı? bitmeyen kartuş var. makinenin dışına bir aparat ekleniyor ve mürekkep bittikçe oradan takviye yapıyorsun.ama o da kullanışlı değilmiş. tıkanıklık oluyormuş.mesela 2 hafta falan hiç bir şey basmadın,sonra bastın ,3 hafta bir daha basmadın, tıkanıyormuş makine. bir de onu açmaya uğraş.çıktı sana masraf.
optimum yöntemi arıyorum.Ev kullanımı için ideal SİYAH BEYAZ baskı seçeneği nedir?

www.vatanbilgisayar.com toneri de 50 tl. Kullanıyorum çok memnunum. Tek tonerle 600 sayfa basıyor.

  • ekaterina  (14.12.14 16:48:15)
bitmeyen kartuş için dışında tank olmasına gerek yok. kartuşu kendin doldurabilirsin. ama arada sırada sadece siyah-beyaz baskı alacaksan lazer yazıcı(tonerli) daha uygu olabilir.

  • sutlu nescafe  (14.12.14 16:48:20)
bitmeyenkartus.com

ve

epson L210
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (14.12.14 17:05:43)
mobile.donanimhaber.com

Bu yazıcıyı bul. Tank gibi kocaman kartusu var. Sonra kendin doldurabilirsin cipli mipli değil. Dışarıda da 10 liraya dolduruyorlar.
  • Lim5  (14.12.14 18:02:59)