annem ve facebook

iyi akşamlar sayın duyurucular.
annemle çok iyi geçiniriz. çok çok severiz birbirimizi. 22 yaşında tek çocuğum. annemin evine gittiğimde kucağına oturtur sever (100 kiloyum) o derece.
elime bir şey batsa ağlar. abartmıyorum: eksisozluk.com

kendisi çok modern bir kadın. çok güzel giyinir. iş yerinde işini iyi yapan ciddi bir devlet memuru olduğu kadar dışarıda da samimi ve esprili bi anadolu alevisi. yeniliklere açık, her şeyle barışık bi kadın.

uzunca bir süre süre yurt dışında, çok daha uzun süre de şehir dışında kaldım. 17 yaşından beri evden uzaktayım. internet yoluyla iletişiyoruz. abd dönüşünde kendisine bir adet ikinci jenerasyon nexus 7 tablet bilgisayar aldım.
çok rahat alıştı ve fazlasıyla rahat kullanıyor.
bu rahatlık son zamanlarda biraz can sıkıcı olmaya başladı. sosyal medya ağlarından sadece facebook'u kullanıyorum. onu da çok etkin kullanırım. çok fazla arkadaşım var ve cidden fazla sayıda insanla bilfiil iletişim halindeyim.
annem facebook kullanmaya başladı başlayalı biraz sıkıntı yaşıyorum.
tüm gönderilerimi kendisi için paylaşıyormuşum ve o da yorum yapmak zorundaymış gibi davranıyor.
fakirlikten yakındığım postlara "para göndermiştim, yatmamış mı yoksa?" yazıyor.
ingilizce olan postlara "anlayamadım yavrum" yazıyor.
esprili bir dil kullandığım postları yanlış anlayıp, anladığı gibi yorumlayıp saçma sapan şeyler yazıyor.
aşırı absürt durumlar olduğunda siliyorum yaptığı yorumu fakat cidden can sıkıcı olmaya başladı. kendisini kırmayı hiç istemiyorum.
off şimdi yine içim sıkıldı sildiğimi görür yanlış anlar, kızar, kırılır falan diye.
ne yapılır?
teşekkürler.

paylaşım sınırlama :)

  • devilred  (13.12.14 21:42:35)
annenle konuşursan sorunu çözersin. neden kırılsın ki?

  • justinho26  (13.12.14 21:42:49)
bence bazı gönderilerini annen için engelleyebilirsin. Yani sadece görmesini istediğin gönderileri görsün. neden olmasın?

  • peace.on  (13.12.14 21:42:53)
engelle geç ya ne kadar büyütüyorsunuz bu şeyleri. bütün akrabalarımı engelledim, benle yaşıt kuzenleri de online görmekten men ettim. kafam rahat.

sorarsa bıraktım ben orayı de
  • divit  (13.12.14 21:44:51)
bizim de anneannemiz facebook dünyasına hızlı bir giriş yaptı. bizim çözüm biraz aşağılık:

facebook'a pek hakim değil. bizi bozan garip bi yorum yaparsa bilgisayardan onun hesabına girip yaptığı yorumu siliyoruz. yazdığı yorumu bi daha istese de bulamaz zaten, fark etmiyor.
  • raikkonen  (13.12.14 21:46:08)
facebook'u kapattım olayı çözmez daha çok kırarsın. bak ben yıllardır facebook falan kullanmamama rağmen kullandığımı ama onları engellediğimi falan zannediyorlar. açık açık konuş bence. ya da bence en mantıklısı o paylaşım sınırlama gibi bi şey varsa o.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.12.14 21:54:17)
Annenizin hesabına girip kendinizi bulun. Burada arkadaşınız ve takip ediliyor yazan yer goreceksiniz.takipteki tik'i kaldırın. En azından sizi sürekli duvarında görmez. Özellikle aratıp görmesi lazım.

  • ground  (13.12.14 22:43:09)