kan şekeri 370 se

merhaba sevgili şeker severler,

sürekli susadığımdan mütevellit kan şekerini ölçtürmeye gittim.
ancak tam aç gidemedim.braz kahvaltı yaptım.
şimdi sonucun 370 olduğunu öğrendim :( hala ağzım kuruyor.
bu sorun sadece 20 gündür var.

bir kez daha tam teşekküllü bir test yaptıracağım ancak işten vakit bulamadım.

şeker hatası mıyımdır?
geçici dönemsel bir şey midir?
artık hiç şeker yememe miliyim?
şuan biraz korkuyorum açıkçası :( ailede de kimse yok.
şimdi ne yapmam gerek

teşekkürler :(

Seker yüklemesi yapılmadan ne desek bos.

  • rhollor  (10.12.14 14:34:29)
250'nin uzerine seker hastasi diyebiliriz ama seker yuklemesi ve hba1c baktirin

  • la noix  (10.12.14 14:40:14)
dönemsel olma ihtimali yok mudur? hemen derhal bırsakm şekeri kurtulma şansım yok mudur :(

  • foster  (10.12.14 14:44:28)
şeker hastasısın, lipit ölçümleri vs yapılmalı. bir hastaneye gidersen kan, idrar testleri yapsınlar, sonrasında ne durumda, organ hasarı var mı vs gibi sonuçları belirleyip diyet ve ilaçlarını bir an önce al derim. 370 çok yüksek bir sonuç, ihmal etme.

edit. hastaneye tam olarak aç git ki sağlıklı sonuç çıksın ve o gün içinde tüm tesler yapılabilsin.
  • rygard  (10.12.14 14:56:41 ~ 14:57:44)
malesef şeker hastalığının iyileşmesi gibi bir durum söz konusu değil. bir kere şeker hastasıysanız artık hep şeker hastasısınızdır. ama yediklerinize içtiklerinize dikkat ederek şekerinizi normal bir seviyede tutabilirsiniz.

  • sta  (10.12.14 15:13:04)
dünya başıma yıkılmış gibi hissediyorum
artık bir çözüm kalmamış gibi geliyor :(

  • foster  (10.12.14 15:39:20)
şeker hastaları diğer insanlara göre daha uzun yaşarlar derler çünkü beslenmene hep dikkat ediceksin daha sağlıklı olucaksın. o kadar kötü bişi değil merak etme.

  • sta  (10.12.14 15:40:16)
370 şeker koması demektir. şuan ölmüş olman lazım mumin kardeşim.

  • rahmi pinkfloydoglu  (10.12.14 15:43:49)
hiç dünya başına yıkılmış gibi hissetme. hayatını belli yönlerden değiştirmen, buna adapte olman gerekiyor sadece. normal dışı bir hayat yaşaman falan gerekmiyor. çok şey yazıldı çizildi bu konuda, söyleyebileceğimiz her şey de binlerce kez yazılmıştır. sakin ol, oku, adapte ol ve hayatına daha sağlıklı olmaya çalışarak devam et.

  • rygard  (10.12.14 16:32:14)
sakin olmaya çalışıyorum.içimde bir umut var hala.
yüksek olsa bile bu kadar olamaz gibi geliyor.
şekeri hayatımdan çıkartacağım. umarım bir yanlışlık olmuştur :(

herkese çok teşekkür ederim
  • foster  (10.12.14 17:00:05)
bi sürü insan var şeker hastası olan, gayet de sağlıklı yaşayan

"şekeri" hayatından çıkarmayacaksın, diyetini düzenleyeceksin. yaşın kaç bilmiyorum ama geç ortaya çıkmış tip 1 de olabilir senin şekerin.
şimdi yapman gerekn durumu kabullenmek, diabet hakkında bilgi sahibi olmak, gerekirse destek gruplarına gitmek ve kendine dikkat etmek. dibaetin komplikasyonlarını öğrenmen lazım.

baba tarafında herkes şeker. büyük ihtimal ben de ilerde şeker hastası olacağım. babaannem ve halam neredeyse tüm komplikasyonları yaşamışken babam canavar gibi, hba1c'si 5.5 :) neden? adam dikkat ediyor.
  • la noix  (10.12.14 17:26:24)
Diyetini duzene sokup, kiloluysan kilo verip duzenli,spor yapmaya basladiktan sonra hic ilac kullanmana bile gerek kalmayabilir. Simdilik bu.kadar kendini yiyip bitirmene gerek yok. Ancak bu durumun ciddi.bir durum oldugunu bil ve gerekli ozeni goster. Sadece seker yememek yeterli degildir. Tum karbonhidratlar vucutta sekere donusur.

  • vendorth  (10.12.14 17:26:41)
muhtemelen şeker hastasısın. geçmiş olsun.

  • siradisi00  (10.12.14 18:22:43)