Duyurudaki "Tik" olayı ile ilgili

Şimdi her ne kadar açılan başlık açan kişiyi ilgilendirse de, biz de okuyanlar olarak, gerçekten yararlı gördüğümüz bir yazıyı tik almadıysa tikleyebilsek fena olmaz mı?

karmaşa olmaz mı? öyle yapana kadar cevabın sahibine mesaj atabilirsin mesela teşekkür etmek için. böyle güzel bence.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (09.12.14 10:57:35)
Doğru cevap ve tik ayrılabilir. Soruyu soran tek bir cevabı işte bu diyerek seçer. Tiki ise herkes atabilir, hatta bir cevap birden fazla tik alabilir falan. stackoverflow'dan çarptım :)

  • atary  (09.12.14 10:59:42 ~ 11:00:00)
soruyu soranın attığı tik ile diğerlerinin attığı farklı renklerde olabilir.

  • zeusun oglu deyyus  (09.12.14 11:53:11)
Burada bir çelişki var bence. "Nelere dikkat etmelisiniz" kısmında "Doğru bulduğunuz cevaba tik atın, diğerlerine atmayın ki hangisinin doğru olduğu belli olsun" gibi bir şeyler yazıyor. Hatta tam olarak "Soruyu açan sizseniz ve cevap sizi tatmin ettiyse, sol tarafta bir kutucuk var. Bir zahmet işaretleyin, çok eğlenceli oluyor. Cevap doğru değilse formalite icabı işaretlemeyin; hem ayıp, hem de kendinizi kandırmış olursunuz." yazıyor.

Geçen gün kibritsuyu'nun açıkması da diyordu ki "Teşekkür cevapları siliniyor, çünkü tik teşekkür demek zaten". Bu durumda, ben yanlış cevap veren birine de teşekkür etmek isteyebilirim ayırdığı zamanı, emeği vb. için ama belirtilenlere göre tiklemem de yanlış olur. Gerçi şu ana kadara teşekkür babında hep tikliyordum (bazı yanlış cevapların ve doğru cevapların kesin olduğu sorular hariç) ama dikkat etmem gerekenlere göre bu çok yanlış bir şey.

Soruya cevap vermek gerekirse atary + 1, doğru cevap ve tik'in anlamları açıklanabilir ve buna göre tik ve doğru cevap ayrılabilir. Ama bir oylama sistemi ve cevaplar arası bir kast sisteminin de önüne geçmek gerek.
  • aychovsky  (09.12.14 11:59:23)
Soruyu soranın tiki tek tik yeşil, okuyucuların tiki turuncu. Bir okuyucuya turuncu bir tik, büyük. Multiple tik verenler ise küçük 3 tik, iç içe girmiş. Tikin üzerine tıkladığınızda alt tarafta açılan ufak pencerede kimler tiklemiş görebileceksiniz. Güzel olurdu.

  • empty man  (09.12.14 12:06:58)
gerek yok ortalık karışır. iyi böyle.

  • emirkulu2  (09.12.14 12:19:58)
whatsup gibi iletildi, okundu derken görüldüyle niye ocakları söndüreceksiniz. kurcaladıkça olmuyor. iyi böyle

  • sheridans  (09.12.14 13:09:32)