Fikirtepe vs Tarlabaşı

Doğma büyüme Kadıköylü biri olarak Tarlabaşı nın gecesini gunduzunu ayri ayri avcumun içi gibi biliyorum,Fikirtepe hakkinda ise hicbir fikrim yok.Bi' gözümü karartip girsem,sağlam çıkabilir miyim acaba?Tabi giriş amaci da onemli boyle bir durumda ama,diyelim ki benimki kişisine göre değişen bir durum,bence gayet iyi ama genel olarak kötü biliniyor da olabilir. :)

Tarlabaşı'ndan kötü olduğunu düşünmüyorum..

  • isyanim var ulaan  (08.12.14 18:56:46)
fikirtepe normal bi yer ortasında bir cadde var mandıra caddesi çok işlek bir cadde ara sokaklarına girmek için bir sebep yok zaten.

  • partizan  (08.12.14 18:58:47)
tarlabaşı girilmeyecek bir yer değil ki

  • mirty  (08.12.14 19:11:47)
@isyanim var ulan
Ben de oyle dusunuyorum,hatta erasmuslar bile türlü sıkıntilarini ordan cozuyor diyeyim.
@partizan
Mandira'yi falan biliyorum abi zaten,bana ara sokaklari lazim.
@mirty
Kesinlikle abi.
  • atanury  (08.12.14 19:17:30)
fikirtepe'nin bence asıl fikirtepe olduğu yer e5e doğru olan kısmıydı, oralar da kentsel dönüşüm nedeniyle terk edildi, suriyeli mülteciler kalıyormuş şimdi o harabelerde. mandıra caddesi civarında zaten epey öğrenci kalıyor. bazı geceler kavga sesleri oluyor, kavgaya karışmadığın sürece de ne bakıyon hödük deyip dalmazlar zaten. bu kadar abartılacak nesi var fikirtepe'nin anlamıyorum açıkçası.

  • uepuey  (08.12.14 19:21:41)
Planin ne ki saglam cikmayasin.mahallenin ortasina gidip alayinizin amk mi demek istiyorsun.ikiside mahalle iste.gelir farkliligindan,yerlesim seklinden kaynaklanan farkliliklari var.bir kac kendini bilmez cikar eder ama sen bulasmadiktan sonra sana ne diye bulassin.

  • cizgilipijama  (08.12.14 19:29:34)
@cizgilipijama
Abi anca bu kadar sansurleyebildim zaten planimi :)

  • atanury  (08.12.14 19:39:04)
Abi sansurleyememissin ben basindan uyandim amacinida ses etmedim.sen bildigin yerlerden sasma:)

  • cizgilipijama  (08.12.14 19:49:33)
nane limon yaparsın ancak o kadar diyim sen anla

  • gündüz m  (08.12.14 20:09:50)